رای به سایت :
1243
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -
طرحش وم عربستان برای یمن؛ نابودی کامل مراکز تامین مواد غذایی
طرحش وم عربستان برای یمن؛ نابودی کامل مراکز تامین مواد غذایی

بنیاد صلح جهانی مستقر در آمریکا با انتشار گزارش جدیدی، از قصد عربستان سعودی برای نابودی مراکز تامین مواد غذایی در یمن پرده برداشت.
calendar
تاریخ : 1397/07/23 - 16:13
source
منبع : جام نیوز
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،  به نقل از جام نیوز، این گزارش‌ که «استراتژی ائتلاف اعراب در جنگ یمن: حملات هوایی و جنگ غذا» نام دارد، شامل مجموعه‌ای از داده‌های جمع آوری شده از منابع مختلف از جمله وزارت کشاورزی و آبیاری و وزارت ماهیگیری و منابع دریایی یمن است.

بنیاد صلح جهانی در این گزارش به تاثیر بمباران های نیروهای ائتلاف بر تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق روستایی و مناطق ساحلی و ماهیگیری یمن می‌پردازد و به «شواهدی قوی» اشاره دارد که بیانگر قصد ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به نابودی مناطق تولید و توزیع مواد غذایی در یمن است.

در این گزارش آمده است: «مناطق آسیب دیده در اثر این بمبارانها عمدتا مراکز تولید مواد غذایی مانند مناطق کشاورزی، دامداری و ماهیگیری هستند؛ همچنین مراکز ذخیره سازی این مواد و انتقال آنها به شهرها. این خود شاهدی قوی است که نشان می‌دهد این ائتلاف به دنبال نابودی مراکز تولید و توزیع مواد غذایی در مناطق تحت کنترل حوثی‌هاست.»

این گزارش‌ از حملۀ سیستماتیک به مناطق کشاورزی خبر می‌دهد و بیانگر آن است که زمان حمله به مناطق کشاورزی و نقاطی که باید هدف قرار بگیرند، با آگاهی انتخاب شده است.

در این گزارش هشدار داده شده که تخریب عمدی مناطق کشاورزی، مسکونی و ماهیگیری بومی، جنایت جنگی است.

بنیاد صلح جهانی همچنین اسنادی از کشتار ماهیگیران یمنی در ساحل دریای سرخ، نابودی قایق‌های ماهیگیری و زیرساختهایی که به فعالیت ماهیگیران کوچک کمک می‌کنند، منتشر کرد و اعلام داشت که از زمان آغاز حملات ائتلاف تا دسامبر ۲۰۱۷ میلادی دست‌کم ۱۴۶ ماهیگیر در سواحل دریای سرخ کشته شده‌اند.

این بنیاد هشدار داده است که با این استراتژی، حملات ائتلاف باعث می‌شود که تنها منبع تامین غذای غیرنظامیان در کشوری که آستانه قحطی قرار دارد، نیز نابود شود.

سعودی ها نه تنها منابع غذایی یمن را بمباران می کنند بلکه به راحتی غیرنظامیان را هم هدف حملات خود قرار می دهند.

منابع پزشکی به خبرگزاری رویترز گفته اند که حمله روز شنبه به یک ایست بازرسی در شهر «جبل راس»، وقتی صورت گرفت که اتوبوسی از آن عبور می کرد.

ده غیرنظامی در این حمله هوایی در استان حدیده کشته شدند.

گفته می شود هشت نفر از قربانیان عضو یک خانواده هستند و حال برخی از زخمی ها وخیم است.

بیش از ۱۶ هزار غیرنظامی یمنی از زمان آغاز جنگ داخلی این کشور کشته شده‌اند و تاکنون بارها سازمان ملل و سازمان‌های مدافع حقوق بشر ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که در جریان بمباران‌های خود، کاری برای محافظت از جان غیرنظامیان یمنی انجام نمی‌دهند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5103


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج مقداد        منطقه 10        محله زنجان جنوبی        عربستان        یمن        موادغذایی        بنیاد صلح جهانی                    

مطالب مرتبط