رای به سایت :
1243
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -
اعزام بیش از ۴۰ مداح و سخنران و برپایی ۸۰ موکب در اربعین
اعزام بیش از ۴۰ مداح و سخنران و برپایی ۸۰ موکب در اربعین

مسئول ستاد مرکزی اربعین هیئت رزمندگان اسلام از برپایی ۸۰ موکب در ایام اربعین خبر داد و گفت: بیش از ۴۰ مداح و سخنران جهت برگزاری مراسم مختلف به کربلا اعزام می‌شوند.
calendar
تاریخ : 1397/07/30 - 17:09
source
منبع : تسنیم
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مقداد ، به نقل از تسنیم، سردار حسین نجات مسئول ستاد مرکزی اربعین هیئت رزمندگان اسلام امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های این ستاد در ایام اربعین حسینی پدیده اربعین را دارای دو بعد سیاسی و معنوی دانست و گفت: در طول تاریخ تاکنون چنین جریانی با این عظمت وجود نداشته و امروز شاهد برگزاری این پدیده با رنگ و بویی خاص هستیم.

وی با تاکید بر اینکه راهپیمایی اربعین مانوری بزرگ از اتحاد جهان اسلام است، اظهار کرد: در جریان اربعین حسینی میزبانی مردم عراق را شاهدیم که آنان با عشق و دلسوزی میزبان زوار امام حسین(ع) هستند.  که این امر نیاز است به خوبی از سوی رسانه‌ها انعکاس د اده شود. 

سردار نجات با اشاره به بعد معنوی راهپیمایی اربعین گفت: امام حسن عسگری(ع) در حدیثی از اربعین به عنوان نشانه‌های مومنان یاد می‌کند زائران امام حسین(ع) از روزی که برای شرکت در راهپیمایی اربعین از منزلشان خارج می‌شوند به یاد حضرت و اتفاقات رخ داده در جریان عاشورا می‌افتند.

مسئول ستاد مرکزی اربعین هیئت رزمندگان اسلام با اشاره به ویژه‌برنامه‌ای این ستاد در ایام اربعین گفت: اخیرا کتابی با عنوان "در طلب حق تو" که شامل اشعار آئینی در حوزه اربعین است منتشر شده و قرار است در اختیار تمام کاروانهای شعب مختلف هیئت رزمندگان قرار گیرد.

به گفته وی، امسال در مرزهای رودی زائران غیرایرانی موکب‌هایی را دایر کرده‌ایم تا خدمات لازم اعم از پذیرایی و اسکان در اختیارشان قرار گیرد این موکب‌ها جهت پذیرایی در مرزهایی مانند شلمچه و مهران نیز آمادگی خدمت به زوار امام حسین(ع) هستند.

سردار نجات از اعزام بیش از 40 مداح و سخنران به کربلا در ایام اربعین خبر داد و گفت: معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در 35 نقطه از کشور عراق مراسمات مختلفی را برگزار می‌کند که ما در اعزام مداحان و سخنرانان به آنها کمک خواهیم کرد.

وی افزود: در نجف 8 موکب، در کربلا 46 موکب، در مسیر راهپیمایی 21 موکب، در کاظمین 4 موکب و در سامرا یک موکب برپا می‌شود.

مسئول ستاد مرکزی اربعین هیئت رزمندگان اسلام از برپایی نمایشگاه‌های عکس جهت معرفی اقدامات جنایتکارانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در مرزها خبر داد و گفت: قرار است برخی مراسمات مانند دعای ندبه و دعای کمیل به صورت زنده از صدا و سیما پخش شود.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5103


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج مقداد        برون مرزی        پیاده روی اربعین        سردار حسین نجات         ستاد مرکزی اربعین                                    

مطالب مرتبط