رای به سایت :
1243
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
چهارشنبه 29 اسفند 1397 -
واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به اعمال تحر‌یم‌های آمریکا علیه ایران از ۱۳ آبان /‌‌ ان‌شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد
واکنش آیت‌الله مکارم‌شیرازی به اعمال تحر‌یم‌های آمریکا علیه ایران از ۱۳ آبان /‌‌ ان‌شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد

یکی از مراجع عظام تقلید با اشاره به دم زدن آمریکایی‌ها از ۱۳ آبان و اعمال تحریم‌های جدید از این تاریخ گفت: ۱۳ آبان می‌آید و می‌گذرد و تحریمی بر آنچه هست افزوده نخواهد شد و ان‌شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد.
calendar
تاریخ : 1397/08/07 - 07:44
source
منبع : تسنیم
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از ناحیه مقاومت بسیج مقداد ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی، وی در دیدار شماری از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به آیه شریفه «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه»، بر لزوم حفظ آمادگی همه‌جانبه کشور تاکید کرد و اظهار داشت:‌ با توجه به دشمنانی که نظام ما در داخل و خارج دارد، باید روز به روز آمادگی خود را چه به لحاظ نظامی و دفاعی و چه به لحاظ علمی، فرهنگی و اقتصادی ارتقا دهیم.

وی با بیان این که دشمنان برای ضربه زدن به این نظام و ملت، همه توان خود را به کار گرفته‌اند، افزود: دشمنان ما در سابق مدام دم از گزینه‌های روی میز می‌زدند و از گزینه نظامی سخن به میان می‌آوردند، اما امروز کلمه ای از گزینه نظامی نمی‌گویند چراکه اولا توانمندی های ما را می‌دانند و ثانیا این گزینه خریداری ندارد.

آیت الله مکارم‌شیرازی تاکید کرد: دشمنان بدانند اگر به فکر تهاجم نظامی باشند ضربه سختی دریافت خواهند کرد.

این مرجع روی آوردن دشمنان به ویژه آمریکا به گزینه تحریم را به دلیل نا امیدی از گزینه نظامی ارزیابی و تصریح کرد: به عقیده ما آمریکا در این عرصه نیز شکست خواهد خورد و از تحریم طرفی نخواهد بست.

‌وی تحریم را حربه افراد ضعیف و ناتوان خواند‌ و اظهار کرد: تحریم در فضای بین الملل نیز برای آمریکا منفوریت ایجاد می‌کند و روزی معلوم خواهد شد که این تحریم‌ها چقدر به زیان خودشان بوده است؛ از سویی دیگر تحریم ایران برای خود غربی‌ها و شرکت‌هایشان نیز خسارت آفرین است.

این مرجع تقلید با اشاره به دم زدن آمریکایی‌ها از سیزده آبان و اعمال تحریم‌های جدید از این تاریخ، تصریح کرد: سیزده آبان می‌آید و می‌گذرد و تحریمی بر آنچه هست افزوده نخواهد شد و ان شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با اشاره به ارتباط مقوله امنیت و دفاع با مسئله مهم مهدویت، به آیه شریفه «ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر، ان الارض یرثها عبادی الصالحون» استناد کرد‌ و گفت: بر اساس این آیه شریفه، صالحان متصدی امور خواهند بود؛ صلاحیت تنها مربوط به تقوا نیست، بلکه جمیع جهات مد نظر است، برنامه های دفاعی زمینه ساز عبادی الصالحون است و تحقق عبادی الصالحون نیز زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 5103


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        ناحیه مقاومت بسیج مقداد        استان ها        قم        آیت‌الله مکارم‌شیرازی        تحریم        آمریکا        13آبان                    

مطالب مرتبط