رای به سایت :
207
محبوب
حوزه 211 صاحب الامر (عج)
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
سه شنبه 01 آبان 1397 -
هفته بسیج گرامی باد
هفته بسیج گرامی باد

پیام تبریک به مناسبت هفته بسیج
calendar
تاریخ : 1396/09/01 - 12:18
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 211 صاحب الامر (عج)  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

بسمه تعالی

هفته بسیج یادآور خاطره عزیزترین و بزرگترین مردان تاریخ است.

یاد آور امام راحل عزیزمان است که در پنجم اذر 1358 فرمان تشکیل بسیج را صادر نمودند.آری چه زیبا سخن از بسیج گفتند : بسیج مدرسه عشق است ، بسیج مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است. بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان ان نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته اند و در یک جمله کوتاه بسیج لشکر مخلص خداست.

حق همین است بیاد بیاوریم ، که بسیج در دشوارترین روزها و شب های پرخطر در هشت سال استقامت و پایداری در دفاع مقدس نقش آفرینی نمود و حماسه ها آفرید ، بسیجی را میتوان اینگونه تعبیر یا تعریف کرد :

بسیج تندیس پایداری و و مخاصمه با بیداد گرانند.

بسیج چفیه بردوش ، دیده بر امر مولا دارد.

بسیجی منطقش حب حسین (ع) است .

بسیجی معنی صبر،استقامت،مقاومت و قناعت است.

بسیجی معنی ایثار،غیرت،فداکاری و ازخودگذشتگی است.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله) فرمودند :

 ((بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه ای است که اسلام وقرآن و امام زمان (عج) و این انقلاب مقدس به آن نیاز دارد.))

بسیج و بسیجی در اصل به جهت پیشرفت و آبادانی و حفظ و گسترش اقتدار و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی و پشتیبانی از ولایت مطلقه فقیه گام برمی دارد و پا به عرصه جهاد میگذارد. بسیج با حفظ روحیه ایثار و خدمت و فداکاری از ویژگی های بارز و مشخص بسیجیان است در خدمت نظام اسلامی بوده و لذا هر وقت در جامعه به حضور بسیج و بسیجی نیاز باشد بدوم هیچ ادعایی وارد میشود، یک روز در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جبهه نبرد حق علیه باطل ، یک روز در بحث سلامت کودکان و ریشه کن نمودن فلج اطفال،یک روز درعرصه علم،فرهنگ، ادب ،هنر و... وارد میشود .

بسیج سلاحش ایمان است او مجهز به عشق و ریسمانی است برای بالا رفتن از شانه های خیس آسمان،بسیج چکیده عشق است و نماد غیرت و ایمان است ، بسیج سمبل تعصب و پاسدار مکتب و ولایت مطلقه فقیه است لذا تکریم بسیج و بسیجی احترام به مردانگی،غیرت،مروت،ازخودگذشتگی و... است. همه خود میدانیم بسیجیان دریادل این دلاور مردان عرصه عشق،ایثار و توحید نیازی به تکریم و تجلیل ندارند چراکه این ما هستیم که همیشه و در همه جا به حضورشان نیازمندیم . اتفاقات چند سال اخیر و هشت سال دفاع نقدس آزمون خوبی برای جداشدن صف مدعیان و مردان حقیقت بوده است.بسیجی مقامش خیلی بالاتر از این حرف هاست وقتی حضرت امام خمینی (ره) فرمودند (( خدایا مرا با بسیجیانم محشور گردان)) این حرف ایشان معنا و تفاسیر بسیار دارد.

سلام و صلوات خدا بر تمام شهیدان عزیز بسیجی و درود خدا بر شیر زنان و مردانی که سنگر بسیج را با قدرت و اقتدار حفظ کرده اند و یاس و ناامیدی و بیم بر دل دشمنان ایجاد کرده اند .

هفته بسیج بر مجاهدان و دلاور مردان بسیجی و شیرزنان بسیجی و رهبر عزیزمان ، فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله) مبارکباد .  

 

 

قاسم مولایی

فرمانده حوزه 211 صاحب الامر (عج) 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4556


مطالب مرتبط