رای به سایت :
208
محبوب
حوزه 211 صاحب الامر (عج)
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
جمعه 03 اسفند 1397 -
((نهم دی ماه 88 در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ضبط شد))
((نهم دی ماه 88 در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ضبط شد))

حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) : فتنه‌ها را باید با روشنگری خاموش کرد. هر جا روشنگری باشد، فتنه‌انگیز دستش کوتاه میشود.
calendar
تاریخ : 1396/10/09 - 08:35
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 211 صاحب الامر (عج)  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

بسمه تعالی

((نهم دی ماه 88 در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ضبط شد))

در خصوص نهم دی ماه باید سخن را اینگونه آغاز نمود:

در آن روز ؛ یا بهتر باید گفت در سال 1388 مخالفین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بزرگترین اشتباه تاریخی و استراتژیک فتنه گران داخلی و حامیان خارجی خود را که ناشی از عدم شناخت و آگاهی آنها به وحدت و همدلی نشأت گرفته از فرهنگ عاشورا باشد ، را مرتکب شدند. بروز چنین خطایی که از عنایات حضرت حق تعالی ، عنایات حضرت زهرا (س) و اهل بیت علیهم السلام بود باعث شد تا رفع غبار ها شود و مردم خداجو و امت شهید پرور و عاشقان حضرت سید الشهدا (ع) نهم دی ماه را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ثبت و ضبط نمایند.

آری اینجاست که به فرمایش رهبر فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) میرسیم که عنوان نمودند(( محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته)) واین جمله درست است که ما هرچه داریم از گریه برای حضرت حسین بن علی (ع) است.

راستی یادتان هست که در فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت اله امام خامنه ای (مدظله العالی) که فرمودند : در زیر پرچم پیغمبر (ص) ، دشمن معلوم بود و دوست هم معلوم بود. در زیر پرچم امیرالمومنین (ع) دشمن و دوست آنچنان واضح نبود. دشمن همان حرف هایی را می زد که دوست میزند ؛ همان نماز جماعت را که در اردوگاه امیر المومنین (ع) می خواندند ؛ در اردوگاه طرف مقابل در جنگ های جمل ، صفین و نهروان می خواندند.

آری رهبر عزیزمان به درستی اشاره داشتند واقعا تا سال 1388 دوست و دشمن واضح نبودند اما با آن اتفاق مشخص شد هر کسی در کدام اردوگاه سینه میزند، یکی برای حسینی شدن و دیگری برای یزیدی شدن و بعد ازفتنه 88 دقیقا بر همگان عیان و روشن شد دشمن نظام و رهبری و ولایت چه کسانی هستند و در کجا قرار گرفتند.

به این ترتیب میتوان گفت که در زیر پرچم حضرت سید الشهدا (ع) که دشمن جبهه مقابل ایشان کعبه را آتش میزند و در عیان گناه میکرد ؛ چهره و ماهیت واقعی دشمن برای همگان معلوم بود و حقانیت ایشان هم مشخص و روشن بود.

محرم سال 36 ه.ق و محرم سال 1388 ه.ش هردو آنها یک پیام روشن و عیان داشت و آن این بود که : هر دو غبارات فتنه را در جامعه اسلامی فرونشانده و فضای جامعه را شفاف نمودند.

اما در سال 1388 در فضاهای رسانه ای فتنه 88 را آمدند تشبیه کردند به جنگ صفین اما بنظر درست تر آن بود با قدری دقت و درایت می شد اصل فرمایشات مقام عظمای ولایت را مطرح و عنوان      می نمودند . ایشان در فرمایشات پنجم مرداد ماه 1388 که در تشریح فتنه های همان سال اشاره داشتند به فتنه های دوران امیر المومنین (ع) (که در بالا ذکر شد ) از سه جنگ سخن فرمودند ((جمل)) ، صفین و نهروان.

باید گفت که از 22 خرداد 1388 تا 9 دی ماه 1388 هر چه فتنه گران در توان داشتند رو کردند و به میدان آوردند ، هر چند بر همگان واضح و روشن بود که تمام این حرکت ها توسط میرحسین موسوی و کروبی صورت می گرفت و در اردوگاه آنان فتنه گری شکل و رقم میخورد. آنها دستورات را میدادند و فتنه گران اخذ و سپس اجرا میکردند . میدانید که در طول مدت فتنه گری آنها 202 روز زمان برد، یعنی از 22 خرداد تا 9 دی ماه 1388 فتنه گران در آن مدت هرچه خواستند گفتند و انجام دادند از تهمت، دروغ و شایعه ها گرفته تا تقلب انتخاباتی ، در واقع شاید بتوان گفت که موضوع 88 جنگ جمل بود و چه زیبا تشبیه کردند شباهت این دو فتنه را یعنی جنگ جمل و فتنه 1388را:

شباهت اول : برابر بودنِ فاصله ی تقویمیِ این دو فتنه

1- طبق روزشماری به ماه قمری، فاصله ی تقویمی این دو روز (از آغاز تا پایانِ فتنه ی اموی) در طی یک سال قمری دقیقاً برابر است با 202 روز.

2- طبقِ روزشمارِ فتنه ی 88 نیز فاصله ی روز آغازِ فتنه ( 22 خرداد ) تا پایان آن ( 9 دی ) دقیقاً برابر است با 202 روز.

و این اولین شباهتِ میان این دو فتنه است.

اما شباهت دوم : هر دو فتنه به دلیلِ نارضایتیِ فتنه انگیزان از نتایج آراء مردمی و در اقدام علیهِ آن صورت گرفته است.

1-  عایشه در مکه در حال انجام مراسم حج عمره بود که اخبار قتل عثمان را شنید. در راه بازگشت نیز متوجه انتخاب حضرت علی (ع) به عنوان خلیفه جدید گردید. بنابراین به دلیل این که از قبل با حضرت مخالفت هایی داشت بدون آنکه نیت خود را آشکار کند، به مکه بازگشت در نزدیکی خانه کعبه، سخنرانی آتشینی کرد ، شورشیان را مسئول قتل عثمان دانست و ...

2-    در فتنه ی 88 نیز - حتی پیش از رای گیری ، از قبل اینکه  اعلام شده بود که اگر میرحسین انتخاب نشد مردم را به خیابان ها بریزند . این یعنی اینکه نتیجه ی آرای مردمی - حتی پیش از اعلام- ، مورد رضایتِ فتنه گران نبود و دلیلِ اصلی فتنه انگیزی ، نارضایتی از انتخابِ مردم بود.حال چون نظر آنان تأمین نشده بود پس باید موضوع تقلب دروغین مطرح می شدتا به این بهانه مردم را به خیابان هاآورده و ایجاد هرج و مرج ، بی قانونی ، بی نظمی ، بی اعتمادی و نا امنی در جامعه و کشور ایجاد نمایند تا بلکه به خیال باطل خود اینگونه به اهداف شوم خود برسند که به لطف خداوند متعال بازهم شکست را تجربه کردند و در برابر سربازان ولایت فقیه زمین گیر و ناکام ماندند.

شباهت سوم : در هر دو فتنه، رنگِ دو سوی جبهه ی باطل، سبزی جعلی بود که رودرروی سبزِ اصیل اهل بیت پیامبر قرار گرفت

1-    امویان،که پس پرده جمل و روی پرده ی صفین و عاشورا بودند، رنگ خانوادگی خود را سبز قرار داده و حتی کاخ معاویه در شام، کاخ سبز بود. با این حال با خاندان پیامبر (ص) می جنگیدند که این رنگ بهشتی اصالتاً منسوب به ایشان بود.

2-    در فتنه ی 88 نیز فتنه گران، رنگ خود را سبز قرار دادند و در مقابل حاکمی اسلامی ایستادند اما آنها با عمل ننگین خود میخواستند که با رنگ سبز از احساسات ، عواطف و اعتقادات مردم سو استفاده کنند.

آری نهم دی ماه 1388 به فرموده رهبر عزیزمان حضرت آیت اله امام خامنه ای (مدظله العالی) در تاریخ ماندگار شد.

این ماندگاری 9 دی باعث رسوایی فتنه گران و خودفروختگان داخلی و خارجی شد. فتنه گرانی که امروز با رنگ عوض کردن در جامعه و از یک غفلت کوچک سعی بر نهایت سو استفاده و رسیدن به امیال شوم خود را در سر می پرورانند .ولی باید هوشیار باشیم تا فتنه دیگری برپا نکنند آنها منتظر کوچکترین روزنه هستند تا با حمایت از سوی اربابانشان در خارج از کشور باز هم فتنه ایجاد کنند و ایجاد نا امنی در جامعه نمایند . باید مراقب بود تا فریب وعده های دروغین اصحاب فتنه را نخوریم و باید همچنان با بصیرت و هوشیاری در مدار ولایت مطلقه فقیه باشیم.

آری امروز حجت بر همگان تمام است ، آنچه را که باید رهبری می فرمودند عنوان نمودند  وگفتنی ها را بارها و بارها گفته اند حال این ما هستیم که باید در صحنه با بصیرت ، آگاهی و هوشیاری همچنان حضور داشته باشیم چراکه دشمنان ما از سیلی که در سال 88 از ولایتمداران خورده اند و از اینکه به مقاصد شوم خود نرسیده اند و از اینکه نتوانستند ایجاد اختلال و بی نظمی نمایند و مردم را نسبت به نظام ، انقلاب و رهبری دلسرد کنند عصبانی و ناراحت هستند . شما دیدید در سال 88 همه به کمک آنها آمدند از آمریکا ، انگلیس و اسرائیل گرفته تا سلطنت طلب ها تا بلکه بتوانند پیروز شوند اما نتیجه اش چه شد؟! جز رسوایی و شکست ، آیا هیچ چیز نصیبشان شد؟! چرا که در مقابل اعتقاد ، ایمان ، اتحاد ، همدلی ، یکدستی و از همه مهم تر درایت و مدیریت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تمام نقشه های دشمنان و فتنه گران نقش برآب شد و در سال 88 نیز به همین دلیل فتنه گران شکست خوردند.

<<  نهم دی مشت محکمی بود بر دهان یاوه گویان و فتنه گران >>

قاســـــــــم مولائــــــــــــــی

فرمانده حوزه 211 صاحب الامر (عج)

 

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4556


tags
   خبر قسم        خبر قسم        سایر محتوا قسم        حوزه 211 صاحب الامر (عج)        منطقه 10        محله کارون شمالی        9 دی        قاسم مولائی        بصیرت        ولایت    

مطالب مرتبط