رای به سایت :
92
محبوب
حوزه 214 سفینة نجاة
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
دوشنبه 06 خرداد 1398 -
توصیه های وزارت کشور به زائران اربعین ۹۵
توصیه های وزارت کشور به زائران اربعین ۹۵

توصیه های وزارت کشور به زائران اربعین ۹۵
calendar
تاریخ : 1395/08/26 - 18:27
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 214 سفینة نجاة  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور گفت: ما سال گذشته نتوانستیم برای اتباع خارجی مجازی که ساکن ایران هستند روادید صادر کنیم اما امسال دولت عراق موافقت کرد که به آنها روادید بدهد و ما نیز صدور روادید آنها را در دستور کار قرار دادیم.

به نقل از شبکه خبر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در توصیه هایی به زائران اربعین افزود: کسانی که تا به حال اقدام به دریافت روادید نکرده اند سریع تر اقدام به ثبت نام کنند چرا که مدت زیادی به پایان مهلت صدور روادید نمانده است و از ۲۸ آبان به بعد دیگر ویزایی صادر نمی شود.

 

وی با تاکید بر اینکه زائران سفرشان را مدیریت کنند، گفت: توصیه می کنیم آنهایی که می توانند زودتر بروند و زودتر برگردند عده ای هم دیرتر بروند و دیرتر برگردند تا بتوانیم در فضای آرام تری ترددها و رفت آمد ها را مدیریت کنیم که مشکلی برای زائران پیش نیاید.
 
ذوالفقاری با تاکید به رعایت مقررات عراق افزود: دولت عراق براساس مسائل سال گذشته نظر منفی دارند و دائم ورود بدون ویزای برخی زائران را یادآوری می کنند؛ از آنجایی که رعایت قوانین و مقررات هم تاکید مراجع عظام است و هم از نظر قانونی لازم الاجراست، ما مکلف هستیم که قوانین کشور عراق را رعایت کنیم.
 
رئیس ستاد اربعین وزارت کشور با بیان اینکه تمهیداتی برای برگرداندن کسانی که بدون روادید به مرز می روند در نظر گرفته شده، افزود: با این همه تاکیدات به ورود وخروج قانونی و در شرایطی که هیچ بهانه ای برای ورود بدون ویزا به عراق وجود ندارد باز امروز شاهد افرادی در کامیون های حامل بار بودیم که قصد ورود غیرقانونی به داخل خاک عراق را داشتند اما تعدادی از آنها توسط پلیس عراق و تعدادی توسط نیروهای مرزی خودمان متوقف شدند اما این اتفاقات به هیچ وجه زیبنده زائران اربعین نیست که با این شیوه ها به آبروی زائران امام حسین لطمه وارد شود.
 
ذوالفقاری با اشاره به گزارش هایی از برخورد نامناسب برخی از زائرین با خادمان خودشان افزود: جا دارد از طرف خدمه و کسانی که عاشقانه یک ماه زندگی شان را رها می کنند و بدون هیچ گونه دریافت حق و حقوق حتی برخی هزینه های رفت و برگشتشان را خودشان می دهند نکته ای را متذکر شوم و آن اینکه ما تلاش کرده ایم همه عزیزان خدمات بهتری را ارائه دهند اما ما نیز به عنوان زائر امام حسین(ع) باید سعی کنیم توقعات و انتظاراتمان در حد مقدورات و شرایط باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه نظم و انصاف را در بهره برداری از نذورات مردم رعایت کنیم، گفت: اگر از موکبی امکاناتی دریافت می شود از موکب دیگر امکاناتی دریافت نکنیم! گرچه در سال گذشته تعداد کمی اینگونه عمل کردند اما همان میزان هم زیاد است و همگی باید تلاش کنیم که امکانات متناسب با رفت و برگشت زائران باشد.
 
رئیس ستاد اربعین همچنین با تاکید بر بهره برداری واقعی زائران از راهپیمایی اربعین، احترام به ارزش ها و آداب و رسوم عراقی ها گفت: در طول تاریخ عراقی ها به میزبانی زائران امام حسین مفتخر بوده اند ما باید همیشه این افتخار مردم عراق را محترم بشماریم.
 
ذوالفقاری افزود: باید حواسمان باشد که با نوع رفتارمان زمینه انسجام و وحدت مسلمین از شعیه و سنی گرفته تا وحدت با سایر ادیانی که محبان اهل بیت هستند را فراهم کنیم تا مراسم اربعین را تبدیل به وحدت کلمه ای برای جهان اسلام کنیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4553
لیلا محمدیمطالب مرتبط