رای به سایت :
503
محبوب
حوزه 219 فلق
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
چهارشنبه 30 خرداد 1397 -
حمله موشکی سپاه ؛ پیامی قاطع به تروریسم و حامیان آنان
حمله موشکی سپاه ؛ پیامی قاطع به تروریسم و حامیان آنان

حمله موفقیت آمیز موشکی ایران به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی گروه تروریستی داعش در دیرالزور سوریه که با هدف مجازات عاملین جنایت تروریستی اخیر تهران صورت گرفت در رسانه های عربی بازتاب گسترده ای یافت ، این رسانه ها...
calendar
تاریخ : 1396/03/29 - 16:00
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 219 فلق  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،   شامگاه یکشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملین جنایت تروریستی هفتم ژوئن تهران خبر داد.
در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاه های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان های کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را در دیرالزور هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد. در این زمینه، رسانه های جهان عرب نیز از حمله موشکی ایران به داعش در دیرالزور غافل نماندند و تحلیل هایی در این زمینه منتشر کردند. در ادامه این گزارش نگاهی به مهم ترین محورهای تحلیلی رسانه های عربی درباره حمله موشکی ایران به پایگاه های داعش در دیرالزور خواهیم داشت.

** انتقام حمله های تروریستی تهران
روزنامه های «عیون الخلیج» امارات و «تشرین» سوریه و شبکه خبری «الجزیره» قطر، صفحه عربی تارنمای «میدل ایست أونلاین» انگلیس حمله های موشکی ایران به دیرالزور را عکس العملی در برابر حوادث تروریستی اخیر تهران به شمار آوردند.
به نوشته روزنامه عیون الخلیج، ایران برای نخستین بار پایگاه های داعش در دیرالزور سوریه را هدف حمله های موشکی خود قرار داد. سپاه پاسداران اعلام کرد 6 موشک از ایران به سوی پایگاه های داعش در دیرالزور شلیک شد. در حالی که ایران با روسیه از نظام سوریه در مبارزه با داعش حمایت می کنند. اما این کشور اعلام کرد موشک باران داعش در دیرالزور در واکنش به حمله های تروریستی 7 ژوئن در تهران صورت گرفته که داعش مسوولیت آن را بر عهده گرفته است.
به نوشته شبکه خبری الجزیره، «عبدالقادر فایز» مدیر دفتر الجزیره در تهران در تحلیلی درباره حمله موشکی ایران به تروریست ها در دیرالروز گفت: ایران با این اقدام خواسته است این پیام را برساند که هر گاه مساله امنیت مطرح باشد همه خطوط قرمز را نادیده می گیرد. او درباره اینکه چرا دیرالروز مورد حمله قرار گرفت و الرقه پایتخت داعش هدف قرار نگرفت گفت سپاه پاسداران معتقد است در دیرالزور عناصر تروریستی حضور داشتند که با عاملان حمله تروریستی تهران در ارتباط بودند.
به نوشته تارنمای میدل ایست أونلاین، ایران برای نخستین بار از سرزمین های خود موشک هایی را به سوی مناطق زیر کنترل داعش در سوریه شلیک کرد. این موشک ها برای انتقام گیری از حمله های تروریستی چندی پیش تهران صورت گرفت. ایران در عراق و سوریه برای حمایت از نظام های این دو کشور در رویارویی با تکفیری ها و در راس آنها گروه داعش حضور دارد. اما این نخستین بار است که از سرزمین های ایران موشک هایی به گروه های تکفیری در دیرالزور شلیک می شوند.
این اقدام در شرایطی صورت گرفت که ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش به سردمداری آمریکا یکی از جنگنده های سوریه را در استان الرقه ساقط کرده است و نیروهای نظام سوریه در میدان های نبرد پیشروی های گسترده ای داشتند. ایران در شرایطی مقر داعش در مناطقی از سوریه را هدف قرار داد که نیروهای نظام سوریه روز گذشته در استان الرقه پیشروی های گسترده ای داشتند و ارتش سوریه برای بازپسگیری بخش های از استان دیرالزور که در کنترل گروه های تروریستی است، تلاش می کند.
افزون بر پیشروی های ارتش سوریه به ویژه در شمال و به کنترل در آوردن حلب این ارتش در مرکز، جنوب و شرق کشور هم پیشروی هایی داشته است و موفق شد عناصر گروه تکفیری داعش را از مناطق البادیه سوریه طرد کند و به مرزهای عراق برسد.
به نوشته روزنامه تشرین، گروه تروریستی داعش در نتیجه حمله موشکی ایران به دیرالزور خسارت زیادی را متحمل شد. در نتیجه این حمله شمار بسیاری از نیروها، تجهیزات، سلاح و مرکز تجمع این گروه تکفیری در هم کوبیده شد.

** پیام موشکی ایران به داعش و حامیان آن
روزنامه های «الاخبار» لبنان و عیون الخلیج امارات و هفته نامه «الیوم الجدید» مصر نیز شلیک موشک از ایران به پایگاه داعش در دیرالزور را در بردارنده پیامی قاطع از سوی تهران به تروریست ها و حامیان آنان دانستند.
به نوشته روزنامه الاخبار، خبر حمله موشکی نیروهای ایران علیه داعش در دیرالزور در فضای تنش آلود تحولات جنگ سوریه و پیام های موشکی منتشر شد. این حمله های موشکی بی نظیری است و در چارچوب رقابت میان ایران و آمریکا در سوریه، پیام هایی را به واشنگتن ارسال می کند.
در این زمینه حضرت آیت الله سید «علی خامنه ای» رهبر انقلاب اسلامی دروغ های ترامپ علیه ایران را تهدیدهای توخالی و پوچ به شمار آورد و گفت: ایران به افتراها هیچ اهمیتی نمی دهد. او مقام های دولت آمریکا را بی تجربه به شمار آورد که نمی دانند چه کار کنند. این در شرایطی است که سخنگوی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد در صورتی که آمریکا شیوه خود را تغییر ندهد او را مجبور می کنیم که تغییر روش دهد.
همچنین «حسین امیر عبداللهیان» معاون سابق وزیر امور خارجه ایران در صفحه توئیتر خود حمله های موشکی ایران به پایگاه های داعش در دیرالزور را صرفا یک هشدار نرم به شمار آورد.
به نوشته روزنامه عیون الخلیج، رسانه های رژیم صهیونیستی به تحلیل حمله موشکی ایران به دیرالزور پرداختند. در این زمینه شبکه هفتم تلویزیون اسرائیل گفت: بیانیه سپاه ایران در بردارنده تهدید ضمنی علیه دشمنان ایران به ویژه عربستان و اسرائیل است.
هفته نامه الیوم الجدید مصر در گزارشی با عنوان «ایران در انتقام گیری از حمله های تروریستی تهران داعش را هدف قرار داد» نوشت: این اقدام ایران قدرت نمایی بی نظیری است. زیرا این نخستین بار است که ایران طی 30 سال گذشته موشک های بالستیک را در عملیات نظامی شلیک می کند. درست است که ایران این عملیات را انتقام حمله های تروریستی تهران به شمار آورده است. اما کسانی که مسائل بین الملل را دنبال می کنند پیام این حمله ها را فراتر از انتقام می دانند. آنها بر این باورند که ایران با این حمله خود پیام های قوی به ائتلاف مبارزه با داعش به سردمداری آمریکا ارسال کرده است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 4552


مطالب مرتبط