رای به سایت :
68
محبوب
حوزه 220 میثاق
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
شنبه 03 فروردين 1398 -
نقدی بر همایش مدافعان حریم خانواده
همایش مدافعان حریم خانواده به مناسبت سالروز قیام مسجد گوهرشاد

نقدی بر همایش مدافعان حریم خانواده

همایش مدافعان حریم خانواده به همت شهرداری منطقه‌ی ده روز دوشنبه 21 تیر در میدان جمهوری برگزار گردید.
calendar
تاریخ : 1395/04/23 - 20:29
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 220 میثاق  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ، همایش مدافعان حریم خانواده به همت شهرداری منطقه‌ی ده روز دوشنبه 21 تیر در میدان جمهوری برگزار گردید؛ یک رویداد مهم فرهنگی که جای داشت تبلیغات بیشتری برای آن صورت پذیرد. البته، باید توجه شود که چنین همایش‌هایی باید در مکان‌هایی برگزار شوند که رفت و آمد قشر هدف در آن‌جا بیشتر است؛ این‌که ما در یک خیابانی که از سر مسدود شده و برای جمعیتی که بیش ار نود درصد آن‌ها افراد محجبه هستند از حجاب بگوییم به مراتب اثرگذاری کمتری دارد تا این‌که به عنوان مثال در یک پارک یا خیابانی شلوغ‌تر این کار را انجام دهیم.

 
 از جمله مواردی که موجب اعتراض برخی از خواهران بسیجی بود، حضور خانم بازیگری بود که خاطرات خوبی را برای آن‌ها تداعی نمی‌نمود. همچنین از دید این خواهران، موسیقی‌های پخش شده قبل از آغاز مراسم  و حضور دوربین‌های عکسبرداری و فیلمبرداری متعدد که از حدود چهل دقیقه قبل از شروع مراسم، مشغول به کار بودند، سنخیت زیادی با مقوله‌ی حجاب و عفاف نداشت. 
 
برگزاری غرفه‌های متعدد از قبیل نقاشی کودکان و فروش محصولات حجاب، از جمله اقدامات صورت گرفته در حاشیه‌ی این همایش بود. غرفه‌ی مربوط به شهرداری، مبادرت به توزیع بروشورهایی با مضمون بازیافت مواد نموده بود که به نظر می‌رسد اگر در آن اقدامات صورت گرفته از طرف شهرداری در زمینه‌ی عفاف و حجاب معرفی می‌شدند، با اهداف همایش هم‌جهت‌تر می‌بود.
 
 ساعت شروع مراسم یعنی 18  مصادف با گرمای شدید هوا بود و از آن‌جا که هیچ‌گونه تمهیداتی برای آن در نظر گرفته نشده بود، می‌توانست با 18:30 یا 19 جایگزین شود. در نظر گرفتن مسائل رفاهی برای سالمندان و کودکان از جمله صندلی و آب خنک، می‌تواند مد نظر مسئولان امر برای همایش‌های آینده باشد. در نهایت، از آن‌جا که صوت نقش زیادی در چنین مراسمی دارد، به جاست که توجه بیشتری به کیفیت آن معطوف شود.
 
 
 
   


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9310مطالب مرتبط