رای به سایت :
68
محبوب
حوزه 220 میثاق
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
شنبه 03 فروردين 1398 -
گزارش تصویری از همایش نقش ماهواره در تخریب خانواده
گزارش تصویری از همایش نقش ماهواره در تخریب خانواده

همایش نقش ماهواره در تخریب خانواده در سالن آمفی تئاتر مجموعه‌ی شهربانو برگزار شد.
calendar
تاریخ : 1395/05/06 - 18:28
2
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 220 میثاق  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ، روز چهارشنبه 6 مرداد ماه ساعت 11:30 همایش نقش ماهواره در تخریب خانواده در سالن آمفی تئاتر مجموعه‌ی شهربانو واقع در خیابان سی‌متری‌جی، خیابان فتح‌آبادی، جنب تالار پذیرایی زیتون برگزار شد. سخنران این همایش سرکار خانم قنبری مدرس آموزش خانواده، بحث خود را با این سئوال آغاز کردند که چه عواملی باعث تخریب بنیان خانواده می‌شوند؟ ایشان با ذکر این مطلب که سن بلوغ در فرزندان ما نسبت به گذشته بسیار کمتر شده و دختران در سنین 9 الی 10 سالگی و پسران در سنین 12 الی 14 سالگی به بلوغ می‌رسند، یکی از علل این امر را بالا رفتن سطح آگاهی‌ آن‌ها نسبت به مسائل جنسی برشمرده و افزودند که این امر یک معضل و مشکل بزرگ برای آنهاست. خانم قنبری، به نقش ماهواره به عنوان عامل اساسی در این زمینه اشاره نموده و گفتند آمریکا با این‌که به ما حمله‌ی نظامی نکرده و نخواهد کرد، اما در زمینه‌ی حمله‌ی فرهنگی‌اش بسیار موفق ظاهر شده است. ایشان افزودند، هزاران کانال ماهواره‌ای که 24 ساعته به صورت رایگان در اختیار ما قرار دارد، هدفی جز سست کردن بنیان خانواده‌های ما ندارد. خانم قنبری اضافه کردند که بسیاری از فیلمهای ترکیه‌ای که در ماهواره نشان داده می‌شود، در کشور خودشان ممنوعیت پخش دارد و یا این‌که به عنوان مثال در برخی نقاط و شهرهای پیشرفته‌ی دنیا مردم اصلاً از ماهواره استفاده نمی‌کنند و یا برای استفاده از هر کانال باید مبلغی هزینه بپردازند؛ پس چرا این همه کانال را آن هم به زبان فارسی برای ما درست می‌کنند؟  آنها می‌دانند که تا وقتی ما امثال حسین فهمیده را داشته باشیم، در جنگ نظامی با ما پیروز نخواهند شد. بنابراین به این نتیجه رسیدند که باید جوانان ما را از ما بگیرند.

وی با بیان این مسأله که مادر مدیر داخلی خانواده است، به نقش و مسئولیت خطیر مادران در این زمینه اشاره نموده و گفتند که برنامه‌ریزی در خانواده ر ا در سرلوحه‌ی کارهایتان قرار دهید. ایشان با بیان این امر که علم و تکنولوژی مانند موبایل و شبکه‌های اجتماعی یک چاقوی دو لبه است که اگر استفاده از آنها درست مدیریت شود، بسیار می‌تواند در تربیت فرزندان مفید و کارآمد باشد، از مادران خواستند استفاده از اینترنت و حتی تلویزیون خودمان که سالم بودن کامل آن نیز زیرسئوال است، را در خانواده مدیریت کنند. چرا در خانه‌های ما، تلویزیون همیشه باید روشن باشد؟!

سخنران جلسه، به عنوان یک راه‌حل برای این که فرزندان ما درگیر معضلاتی که هم اکنون دامن‌گیر بسیاری از جوانان است نشوند، گفتند هر کار خوبی که دوست دارید فرزندتان انجام دهد، خودتان ابتدا عمل‌کننده به آن باشید. همچنین، سعی کنید با فرزندانتان دوست صمیمی شوید؛ به طوری که تمام حرفهایش را به شما بگوید. ایشان شرط رسیدن به این مرحله را دو چیز دانستند:

1- راز دار بودن؛ رازی که فرزندتان به شما می‌گوید تا لحظه‌ای که احساس خطر نکرده‌اید حتی به همسرتان نگویید.

2- احترام گذاشتن به فرزندان؛ وقتی به فرزندانتان احترام می‌گذارید، به او عزت نفس می‌دهید و این امر مانع از افتادن او در دام بسیاری از معضلات خواهد شد. 

ایشان همچنین در قسمت‌های مختلف سخنان خود، با بیان مثال‌هایی، روش‌ برخورد مناسب با فرزندان را تشریح کردند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 9310مطالب مرتبط