رای به سایت :
290
محبوب
حوزه 227 آل طه
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
شنبه 31 فروردين 1398 -
 ایران و اوکراین روابط خود را گسترش می دهند
ایران و اوکراین روابط خود را گسترش می دهند

مسکو - قسم- سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و معاون وزیر امور خارجه این کشور در دیداری بر گسترش روزافزون روابط دو جانبه در تمامی حوزه ها تاکید کردند.
calendar
تاریخ : 1397/05/25 - 14:58
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 227 آل طه  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،از سفارت جمهوری اسلامی ایران در اوکراین، محمد بهشتی منفرد سفیر کشورمان به منظور بررسی و تبادل نظر پیرامون آخرین وضعیت روابط دوجانبه با واسیلی بودنار معاون وزیر امورخارجه این کشور دیدار کرد.
معاون وزیر امور خارجه اوکراین در این دیدار ضمن قدردانی دولت و وزارت امور خارجه این کشور از اقدامات طرف مقابل برای گسترش همکاری ها در بخش های مختلف، ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت های فعال شده در روابط دو جانبه شاهد نزدیکی هر چه بیشتر دو کشور باشد.
واسیلی بودنار به تغییرات خوبی که در سال های اخیر در روابط دو کشور اتفاق افتاده است نیز اشاره کرد و از عزم وزارت امور خارجه اوکراین برای گسترش روابط با ایران خبر داد.
وی تاکید کرد در بخش های مختلف اقدامات مناسبی صورت گرفته که ضروری است با جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد تا شاهد بهره مندی ملت های دو کشور از این اقدامات باشیم.
بهشتی منفرد سفیر ایران در اوکراین نیز با ارائه توضیحاتی درباره اقدامات صورت گرفته در بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و دانشجویی از حمایت طرف اوکراینی قدردانی کرد.
وی مشترکات فرهنگی فراوان موجود بین ایران و اوکراین را زمینه بسیار مناسبی برای توسعه روابط دوجانبه خواند و فعال سازی کمیسیون های مشترک اقتصادی، برگزاری دو نمایشگاه تجاری و همچنین تبادل هیات های مختلف در بخش های سیاسی، پارلمانی، تجاری، بانکی، کشاورزی، حمل و نقل و دارویی بین دو کشور را از جمله اقدامات صورت گرفته در چند سال اخیر دانست.
سفیر ایران ابراز امیدواری کرد که با رفع برخی کاستی ها و تلاش بیشتر مقامات دو کشور شاهد توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه در تمامی زمینه ها باشیم.
در ادامه این دیدار طرفین از تداوم همکاری های دوجانبه در بخش های کشاورزی، انرژی و حمل و نقل حمایت کردند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19901
حمیدرضا یامینیمطالب مرتبط