رای به سایت :
290
محبوب
حوزه 227 آل طه
ناحیه مقاومت بسیج مقداد
پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398 -
 مخالفت برخی ائمه جمعه و نمایندگان با استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ نه زمان مناسبی است و نه اولویت جامعه
مخالفت برخی ائمه جمعه و نمایندگان با استیضاح وزیر آموزش و پرورش؛ نه زمان مناسبی است و نه اولویت جامعه

سه روز بعد از اعلام وصول استیضاح سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، برخی ائمه جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به آن واکنش نشان داده و استیضاح وزیر آموزش و پرورش در این مقطع را درست ندانستند.
calendar
تاریخ : 1397/06/09 - 22:40
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از حوزه 227 آل طه  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،چهارشنبه گذشته بود که طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش با 20 امضا در هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. قرار است این استیضاح سه شنبه آینده در صحن علنی مجلس مطرح شود.

در همین زمینه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: «با در نظر گرفتن شرایط کشور و در پیش بودن سال جدید تحصیلی؛ استیضاح وزیر آموزش و پرورش آسیب زیادی به جامعه وارد می کند».

به گزارش ایرنا آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه های نمازجمعه این هفته گرگان اظهارکرد: «بهتر است نمایندگان مجلس شرایط زمانی استیضاح وزیر آموزش و پرورش را به دقت بررسی کرده تا خللی در برنامه های این وزارتخانه مهم به وجود نیاید».

همچنین آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه نماز جمعه این شهر با توجه به نزدیک شدن ماه مهر و بازگشایی مدارس در استان بیان کرد: «آموزش و پرورش باید در این ماه آمادگی لازم را داشته باشد و با برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده دقت لازم را بکند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید».

استیضاح وزیر آموزش و پرورش اولویت جامعه نیست

در همین حال سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به همزمانی استیضاح بطحایی با آغاز سال تحصیلی، تاکید کرد: «تشخیص زمان مناسب برای سوال و استیضاح وزرا بر عهده مجلس است»

سید حمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «اگر شخص بنده که در مدرسه و تمام سطوح آموزش و پرورش حضور داشته‌ام، بخواهم روزی برای سوال یا استیضاح وزیر آموزش و پرورش اقدامی انجام دهم این فصل را مناسب نمی‌دانم»، در گفت وگو با خانه ملت ادامه داد: «در آستانه سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس، برنامه‌ریزی کلاس‌ها، ثبت‌نام دانش آموزان، امتحانات دانش آموزان تجدیدی در شهریور و انتقال و جابجایی معلمان شخصا این اقدام را انجام نمی‌دهم؛ اما حق قانونی نماینده است و قانون اجازه داده که هرگاه نماینده تشخیص دهد این اقدام انجام شود».

وی اظهار داشت: «باید منتظر ماند تا موافقان و مخالفان استیضاح نظرات خود را بیان کنند و دفاعیات وزیر شنیده شود و در نهایت نتیجه مجلس نشان می دهد که زمان مناسبی بوده است یا خیر».

همچنین جلال میرزایی نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر آموزش و پرورش را اولویت جامعه ندانست و پیش‌بینی کرد احتمال ماندن بطحایی در وزارتخانه زیاد است.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا با انتقاد از افراط و تفریط در ارتباط مجلس و دولت، استیضاح وزیر آموزش و پرورش را مصداق افراط دانست و گفت: در این شرایط، این استیضاح اولویت جامعه و به تبع آن مجلس نیست.

جلال میرزایی روز پنج شنبه گفت: همانطور که یک دوره سکوت طولانی‌مدت مجلس نسبت به عملکرد دولت نامناسب بوده اکنون نیز استیضاح‌های پشت سر هم نوعی افراط تحلیل می شود که به نفع جامعه و اعتبار مجلس نیست.

نماینده ایلام در خاتمه تصریح کرد: اگر روند افراط و تفریط نمایندگان در برخورد با دولت مدیریت نشود استیضاح کارایی خودش را از دست می‌دهد ابزار استیضاح باید در جای و زمان مناسب خود به کار گرفته شود و در اینجا نقش انفرادی نمایندگان، فراکسیون‌ها و هیات رییسه مجلس بسیار کلیدی است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 19901
حمیدرضا یامینیمطالب مرتبط