پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
 
دوشنبه 30 مهر 1397 -

رای به سایت :
1766
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
36
محبوب  
رای به خبر :
مهدویت یعنی قیام و حکومت جهانی
مهدویت یعنی قیام و حکومت جهانی

خطبه های نماز جمعه این هفته تهران
calendar
تاریخ : 1396/10/01 - 13:30

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج آل بویه   حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

آیت‌الله محمد امامی کاشانی،امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر تهران بیان نمود: دنیا خود را علیه جمهوری اسلامی ایران بسیج کرده است زیرا مشکل‌شان با عقیده اسلام، ایمان، مقاومت و بصیرت است، آمریکا نیز از ابتدا ضد اسلام عمل می‌کرد و امام خمینی نیز به این مسئله اشاره کردند.

وی بیان داشت: مهدویت به معنای قیام و حکومت جهانی است این حکومت جهانی مکتب دارد.

خطیب این هفته نماز جمعه به ادعاهای واهی آمریکا علیه کشورمان در مورد موشک یمنی اشاره کرد و گفت: یمن خودش موشک دارد و به ریاض پرتاب می‌کند. آمریکا برای اینکه دنیا را علیه ایران بسیج کند، موشک یمنی را به کشور نسبت می‌دهد. بنا بر گفته کارشناسان ساخت موشک یمن کار ایران نبوده است.

آیت الله کاشانی با اشاره به جنایت‌های آل‌‌سعود علیه مردم مظلوم یمن گفت: آمریکا میلیاردها دلار سلاح به سعودی‌ها فروخته است تا آنان صرف کشتن مردم یمن کنند و کسی اعتراضی نمی‌کند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور دجال و دروغگوی آمریکا ادعا می‌کند می‌خواهد در خارج و داخل مرزها عدالت را ایجاد کند، قصد ایجاد عدالت نیست بلکه می‌خواهد فرومایگی‌اش را با شعار دادن جبران کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه رئیس جمهور آمریکا با اقداماتش مردم این کشور را خوار و خفیف کرده است، بیان کرد:‌ اعلام پایتختی قدس برای رژیم غیر قانونی و نامشروع صهیونیستی دنیای اسلام را علیه رئیس جمهور آمریکا بسیج کرد، ترامپ این  کارها برای توجیه خود و غلط‌هایش انجام می‌دهد و غلطی روی غلطی دیگر می‌گذارد.

او به توطئه‌های استکبار  جهانی علیه عراق اشاره کرد و گفت:‌ دشمنان از ابتدا می‌خواستند عراق را تجزیه کنند اما شجاعت، ایستادگی و ایثار مردم این کشور اجازه چنین اقدامی را نداد.

آیت الله امامی کاشانی تاکید کرد: این نوع حرکت رئیس جمهور آمریکا خیانت‌های گذشته آنان را روشن می‌کند که آمریکا از ابتدا هم ضد اسلام بوده است؛ خداوند نقشه‌های دشمنان را خنثی می‌کند همه دیدیم که آل‌سعود و‌ آمریکا تا چه حد به داعش امید داشتند و چه هزینه‌هایی برا‌ی آن  کردند اما خدا خواست و داعش به جهنم واصل شد.

امامی کاشانی بیان کرد:‌ ما باید از نظر فکر، بصیرت و آشنا بودن به زمان بیدار و آگاه باشیم، جمهوری اسلامی شهدای زیادی تقدیم اسلام کرده است و اگر بگویم جمهوری اسلامی حرم است، بی‌راه نگفتم چرا که در آن تفکرات امام عصر و ائمه معصومین جاری و ساری است.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه نباید ارکان نظام تضعیف شود، ادامه داد: اگر کسی با دولت، قوه قضاییه و مجلس حرفی دارد آن را در جلسات خصوصی بیان کند و اگر آن جلسات را کافی نمی‌بیند چند نفر حکم و دانشمند بگذارد تا در جلساتی گفت‌وگو کنند نه اینکه هر حرفی دلش بخواهد بزند و بعد هم اگر آن حرف خلاف واقع باشد جامعه و دست‌اندرکاران را دلسرد می‌کند.

وی گفت: ما همه زیر چتر جمهوری اسلامی هستیم، رهبری این نظام، فقیهی عادل و جامع‌الشرایط است؛ نمی‌گویم انتقادی نسبت به دستگاه‌ها وجود ندارد، اما این انتقاد‌ها باید در جلسات خصوصی طرح شود نه اینکه به اصل جامعه بکشاند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: کشاندن برخی مباحث به سطح جامعه هیچ کمکی به کشور نمی‌کند، بلکه حرف‌ها زیاد می‌‌کند و دشمن هم خوشحال می‌شود.

آیت الله امامی کاشانی در سخنان پایانی خود اظهار کرد:‌با وجود رهبری آگاه، فقیه و عادل مشکلی وجود ندارد و همه باید جامعه،‌ نظام جمهوری اسلامی و کیان اسلام را حفظ کنیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6903
محمد مهدی احمدی


مطالب مرتبط