پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
 
شنبه 28 مهر 1397 -

رای به سایت :
1766
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
36
محبوب  
رای به خبر :
لزوم توجه به فضای مجازی/ترامپ در حال سقوط است
لزوم توجه به فضای مجازی/ترامپ در حال سقوط است

خطبه های نماز جمعه تهران
calendar
تاریخ : 1396/10/08 - 19:26

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج آل بویه   حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران بیان کرد: شنیده ام افرادی از بانک ها رقم های هزار میلیاردی گرفته اند اما پس نمی دهند، اینها  از کشور فرار کرده اند و یا مخفی شده اند. 

 وی اضافه کرد: مردم بیچاره به خاطر پول های خود داد می زنند در حالی که عده ای پول مردم را خوردند و بلعیدند، اینها ظلم است، باید به مردم پاسخگو باشید. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به زلزله های اخیر در کشور گفت: این زلزله ها فاجعه است، ظاهر بین ها می گویند اینها از خلاء های زمین و خارج شدن گازهاست ما این را قبول داریم اما تمام این آثار ظواهری، علت معنوی دارد. 

او ادامه داد: اگر در زمین زلزله اتفاق می افتد این گناهان روزی زمین است که زمین را می لرزاند، خداوند جز خیر بندگانش نمی خواهد اما خودش گفته است که هر چه از نیک و بد انجام دهید به خودتان بر می گردد.

آیت الله موحدی کرمانی تاکید کرد: خوردن به ناحق بیت المال، تصرفات غلط در اموال عمومی، بی‌توجهی به حال محرومان، رواج ربا در بانک‌ها و ... زمین را می لرزاند. گناه نکنیم و بر مردم رحم کنیم لرزه زمین تمام می شود. 

وی ادامه داد:  در خیلی از کشورها مثل ژاپن هم زلزله می آید اما با تکنولوژی جلوی خطرات آن را می‌گیرند چرا ما این تکنولوژی را نمی گیریم اگر نداریم به هر قیمت است باید از آنها بگیریم چرا که آنها خطرات زلزله را به حداقل و صفر رساندند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:  باید از حقوق  آنهایی که آن چنانی حقوق می گیرند، کم شود و جلوی اینها را بگیریم تا با این پولها تکنولوژی بخریم و جان مردم را حفظ کنیم. 

او با اشاره به تداوم آلودگی در شهرهای ایران اظهار کرد: این هوای آلوده فاجعه است؛ عده ای را بیمار و عده ای را به مرگ کشانده است، باید این مسئله را با تکنولوژی روز که در برخی کشورها استفاده می شود، کنترل کنیم. 

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: آلودکی فضای مجازی هم باید کنترل شود، مقام معظم رهبری درباره فضای مجازی فرمودند امروز در این فضا هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ایران است، حالا این حرف است که باید همه را آزاد بگذاریم و فیلتری نباشد و هر تفکری را اجازه دهیم وارد فکر مردم شود؟ 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تصمیم ترامپ در انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت: ترامپ در حال سقوط است و تعادل روانی و فکری ندارد، اقدام او علاوه بر اینکه از سوی متحدانش مورد انتقاد قرار گرفت، فریاد سازمان ملل را هم در آورد. 

وی ادامه داد:  ترامپ به هزینه 7 تریلیون دلاری مسئولان قبلی آمریکا در خاورمیانه انتقاد کرد و آنها را احمق خواند اما خودت احمق تر  هستی و مرتب کارهای احمقانه می‌کنی. 

امام جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه آنها 7 تریلیون دلار هزینه کردند که به اسلام، بشریت، ایران و آزادی خواهان ضربه بزنند اما نتوانستند هیچ غلطی بکنند. 

آیت الله موحدی ادامه داد: ای ترامپ خیلی خوابی و خیلی احمق، درباره تصمیمات در مورد قدس بیشتر فکر کن، این قدس صاحب دارد و صاحب این خانه خداست، مطمئن باش که نابود خواهی شد. 

آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه صلیب سرخ می گوید یمن از گرسنگی در حال مرگ است، ادامه داد: عربستان مدعی اسلامیت حمام خون به راه انداخته است ، ای عربستان سعودی که دم از اسلام و قرآن می زنی حیا کن، خونریزی و آدم کشی بس است آیا تو واقعا مسلمان هستی و مسلمانان را می کشی؟ 

وی  با اشاره به سخنان سخیف وزیر خارجه بحرین درباره ایران گفت: می خواستم جواب وزیر خارجه بحرین را هم بدهم اما او حقیرتر از آن است که اسم ننگش در نماز جمعه برده شود، جواب ابلهان خاموشی است. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز حماسه 9 دی تصریح کرد: سران فتنه خوب بود حیا می کردید، شما در ایران اسلامی جنایات کردید و به خون مقدس امام حسین (ع) اهانت کردید، مردم از شما نمی‌گذرند. 

آیت الله موحدی کرمانی در پایان سخنان خود گفت: آیا کور و کر بودید و تشویق آمریکا را برای بیرون آمدن مردم به خیابان ها را  ندیدید؟ ضربه ای که به شما به اسلام و ایران زدید کمتر دیده شده بود. 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6903
محمد مهدی احمدی


مطالب مرتبط