پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
 
یکشنبه 25 آذر 1397 -

رای به سایت :
1773
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
36
محبوب  
رای به خبر :
صلابت مردم و نیروهای مسلح،فتنه توطئه گران را خنثی کرد
صلابت مردم و نیروهای مسلح،فتنه توطئه گران را خنثی کرد

خطبه های نماز جمعه تهران
calendar
تاریخ : 1396/10/15 - 18:23

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج آل بویه   حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌‌های نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: ملت ایران در این چند روز با صلابت، هیبت و برپایی راهپیمایی باشکوه به دشمنان نشان داد که انقلاب و نظام اسلامی به جانشان بسته است.

او با بیان اینکه آنچه بر کشورمان می‌گذرد جلوه‌ای از عقده‌گشایی‌های آمریکاست، گفت: داعش دست پرورده آمریکایی‌ها بود و گفته بودند آزادی موصل ده سال طول می‌کشد اما با کمک ایران هشت ماهه کار تمام شد. آیت‌الله خاتمی با اشاره به توطئه‌های جدید استکبار در منطقه اضافه کرد:‌ همه دیدند که آمریکا می‌خواست در منطقه اسرائیل جدیدی بسازد اما ایران ناکامش کرد.

آیت الله خاتمی تأکید کرد: پول‌هایی را خرج کردند تا عراق تحت سلطه آنها باشد ولی نشد. پول‌ها خرج کردند تا سوریه خط مقدم مقابله با رژیم صهیونیستی شکست بخورد اما نخورد.

وی گفت: پول را عربستان داد، طراحی را آمریکا کرد و قرار بود در اتاق آمریکا از هرات و اربیل به ایران سلاح بیاید و در بهمن کار را تمام کنند.

وی ادامه داد: یکی از تفاله‌های طاغوت گفته بود 22 بهمن در ایرانیم به این تفاله‌ها می‌گوییم تا ابد جایتان در ایران نیست و اگر بیایید پاهایتان را می‌شکنیم و بعد هم چوب‌های دار را آماده می‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه شروع اغتشا‌شات از اعتراض‌ها بود، گفت: اصل اعتراض‌ها به حق بود مال باختگان گفتند اگر موسسات اعتباری مجوز داشتند پس شما ضامن هستید و باید پول‌ها را بدهید.

وی اضافه کرد: مسئولان می‌گویند 98 درصد پول مال باختگان را داده‌اند، مال باختگان گفتند اگر موسسات مجوز نداشته چرا پنج سال کار کردند و بعد تابلوی آنها را پایین کشیدید؛ در شهرداری اگر کسی بی‌مجوز مشغول خانه سازی شود فردایش لودر می‌آورند و جمع می‌کنند.

او با بیان اینکه اعتراض حق قانونی مردم است اما نباید در شلوغی‌ها حق گم شود، تأکید کرد: ‌روحانیت همراه با محرومان، کارگران و کسانی است که مشکل معیشتی دارند.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه نباید در این گونه حوادث بازی جناحی دربیاورند، گفت: صدای مردم شنیده شد و صدایی که به نیابت از ترامپ و نتانیاهو برمی‌خیزد صدای ملت نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شعارهای ساختارشکنان گفت: کسی که می‌گوید نه غزه نه لبنان به نیابت از نتانیاهو این شعار را می‌دهد بیگانه است و صدایش شنیدنی نیست این صدا باید خفه شود.

خاتمی گفت: ضد انقلاب بر موج حوادث اخیر سوار شد و دیدیم که معترضان خط خود را از ضد انقلاب جدا کردند. بدبختی ترامپ و رئیس جمهور فرانسه این است که با معدود اراذل اوباش ذوق زده می‌شوند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد: اغتشاش‌گران آمده بودند تا کشته برجای بگذارند، رذالت کردند برخی از سربازهای گمنام امام زمان(عج)  را به شهادت رساندند و غارت کردند این اعمال کار مردم نبود بلکه کار ضد انقلاب بود.

او با بیان اینکه فضای مجازی می‌تواند هم فرصت و هم بحران باشد، تأکید کرد: دیدیم در کشور ما این فضا تبدیل به بحران شد باید فضای مجازی داشته باشیم که سِرورش در داخل باشد و خودتان مدیریتش کنید.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: چین و روسیه فضای مجازی آوردند و خودشان هم مدیریتش می‌کنند؛ چرا اینترنت ملی را که مدت‌هاست رهبری بر آن تأکید دارند نمی‌آورید؟ اطلاع دقیق دارم که تمام امکانات آن فراهم است.

وی اضافه کرد:‌ آیت الله مکارم شیرازی فرمودند که به جای لجن‌زاری به نام تلگرام فضای مجازی سالم ایجاد کنید تا اخلاق و سلامت جامعه را حفظ کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: نگویند که ما با فضای مجازی مخالفیم، با فضای مجازی که کلیدش در دست نظام باشد کاملا موافقیم و ملت با فضای مجازی که کلیدش در دست آمریکا باشد موافق نیستند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: ‌مقام معظم رهبری می‌فرمایند فضای مجازی قتلگاه اخلاق و دین شده است؛ جولان فتنه گران را در این فضا دیدید اگر بار دیگر این فضا را باز کنید و اغتشاش پیش بیاید پیش خدا و مردم جوابی نخواهید داشت.

وی بیان کرد: از همه نیروهای مسلح، ارتش، نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات و سپاه تشکر می‌کنیم، این بازوان توانمند ملت مایه افتخار ما هستند، نیروی انتظامی در حوادث اخیر با صلابت و اقتدار به صحنه آمد، سربازان گمنام امام زمان و سپاه هم شهید دادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در سخنان پایانی خود با بیان اینکه از دستگاه قضا انتظار داریم با فریب خورده‌ها با رفعت، رحمت و برادری برخورد کند، گفت: آنهایی که معاندانه آمدند و بر موضع خود هستند اینها آمریکایی‌اند و دستگاه قضا به آمریکایی‌ها رحم نکند مجازاتی برایشان در نظر بگیرید که عبرت آموز باشد.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6903
محمد مهدی احمدیمطالب مرتبط