پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
 
شنبه 28 مهر 1397 -

رای به سایت :
1766
محبوب
صفحه نخست ›› سایر محتوای سیاسی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج آل بویه
36
محبوب  
رای به خبر :
لزوم بیداری و هوشیاری برای خنثی سازی توطئه های دشمن
لزوم بیداری و هوشیاری برای خنثی سازی توطئه های دشمن

خطبه های نماز جمعه تهران
calendar
تاریخ : 1396/09/10 - 10:53

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج آل بویه   حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

آیت‌الله محمدعلی موحدی‌کرمانی خطیب موقت نماز جمعه تهران؛ در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه بهترین توشه برای آخرت تقواست، اظهار داشت: تقوا انسان را به خدا نزدیک می‌کند و انسان را از گناهان مصون می‌دارد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت وحدت افزود: امید است تا جهان تشیع و تسنن دست به دست هم دهند و در مقابل مکر و توطئه‌های دشمنان بایستند، اهل تشیع و تسنن نباید فریب دشمن را بخورند بلکه باید در مقابل نقشه‌های شوم دشمنان بایستند.

وی تاکید کرد: در نظام ما سخن از وحدت زیاد گفته شده و روشن است که امت متفرق و پراکنده طعمه دشمن خواهد شد، اگر امت اسلامی متحد باشند دشمن نمی‌تواند به آن‌ها ضربه بزند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: اگر بخواهیم امت واحد باشیم باید مواردی همچون حسن خلق، احترام متقابل، ایجاد محبت و ... را در نظر داشته باشیم.

آیت الله موحدی کرمانی عنوان داشت: وقتی ملت از دولت تقوا و محبت ببیند؛ بین ملت و دولت وحدت به وجود می‌آید.

وی یادآور شد: خیلی از حکومت‌های اسلامی گول خورده و ترسیده اند؛ آن‌ها نمی‌خواهند بین ملت‌ها وحدت باشد. اگر دنبال وحدت و اتحاد هستیم باید در جامعه عدل و احترام حاکم باشد.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اجلاس سراسری زکات تصریح کرد: زکات رابطه بین ثروتمندان و نیازمندان را کنترل می‌کند. هرکسی در مال و دارایی اش یک سهمی را برای فقرا در نظر می‌گیرد و این انفاق است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان برگزاری کنگره قرآن و علوم انسانی گفت: اگر این کنگره بتواند موارد مذکور را بررسی کند و متون دینی را بررسی کند؛ بسیار خوب است.

وی افزود : باید متون علمی باید با موازین قرآن و اسلام منطبق باشد و مبادا غیر از این‌ها مورد عمل و تدریس قرار بگیرد.

آیت الله کرمانی با اشاره به روز مجلس و نحوه شهادت آیت الله مدرس؛ تصریح کرد: مدرس برای نمایندگان مجلس یک الگو است و مجلسیان باید در زهد و پاکی و شهامت و شجاعت در مقاومت در برابر دشمن از مدرس الگو برداری کنند.

امام جمعه موقت تهران عنوان داشت: مسئولیت نمایندگان بسیار خطیر است و وضع قانون مهم است. قانون باید بیکاری، فساد و ... را ریشه کن کند. نمایندگان در تصویب بودجه باید خیلی دقت کنند و اولویت‌ها و اهم و مهم را در نظر بگیرند.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت‌ها و پست‌ها امانت هستند؛ یادآور شد: باید بوجه‌ها در راه توسعه علم و دانش، عدالت محوری و ... صرف شود. اگر برای مدیران ۱۷ میلیون بودجه تصویب می‌شود برای مستضعفان هم این موارد در نظر گرفته شود، این کجا عدالت است که یک مدیر ۱۷ میلیون حقوق بگیرد و یک کارگر دو میلیون تومان حقوق بگیرد؟!

آیت الله موحدی کرمانی با بیان نابودی داعش و پیروزی محور مقاومت، تصریح کرد: داعش نابود شد و این بدبختی به سراغ این گروه تروریستی آمد. حق درخت تنومندی است که ریشه‌های تنومندی دارد و شاخه هایش به آسمان رفته است؛ اما باطل مثل یک بوته است و با یک تصمیم می‌توان آن را نابود کرد. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت:: حاکمان قدرت باید به داد بدبختان و مظلومان برسند و ملت‌های مظلوم را از زیر سلطه استکبار خارج کنند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: آمریکا با دم شیر بازی نکند. آمریکا بداند و بفهمد که ایران حججی‌ها و سلیمانی‌ها دارد، ایران انسان‌های مقتدر و توانمند دارد.

او با بیان اینکه نباید از دشمن غافل بود؛ عنوان داشت: ما باید بیدار و هوشیار باشیم و توطئه‌های دشمنان را خنثی کنیم.

امام جمعه موقت تهران در سخنان پایانی خود با اشاره به وقوع زلزله کرمانشاه و نقش آفرینی مثبت وزارت بهداشت، اورژانس و ... در کمک به زلزله زدگان منطقه غرب کشور، تصریح کرد: مردم ما چه خوب کمک کردند و به آسیب دیدگان زلزله کمک کردند و خداوند به این ملت اجر خیر عنایت کند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6903
محمد مهدی احمدی


مطالب مرتبط