پایگاه مقاومت بسیج ثارالله
 
یکشنبه 04 فروردين 1398 -

رای به سایت :
214
محبوب
صفحه نخست ›› عکس خبری ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج ثارالله
0
محبوب  
رای به خبر :
رژه نیروهای مسلح در 31 شهریور
رژه نیروهای مسلح در 31 شهریور

نمایشاقتداروآمادگی نیروهای مسلح درتهران
calendar
تاریخ : 1397/07/03 - 01:11

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج ثارالله  حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

مراسم رژه بزرگ ۳۱ شهریور نیروهای مسلح همزمان با هفته دفاع مقدس در جوار حرم حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد.

آقای روحانی در مراسم رژه نیرو‌های مسلح با قدردانی از حضور پرشکوه مردم در ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به ویژه در روز‌های تاسوعا و عاشورا در سراسر کشور افزود: این مراسم امسال از هر سال دارای شکوه و عظمت بیشتری بود و همه ما مدیون کربلا و خون شهیدان آن بیابان سوزان سال 61 هجری هستیم.

رئیس جمهور همچنین روز شهادت امام چهارم حضرت سجاد (ع) را گرامی داشت و گفت: آن حضرت گواه و شاهد حادثه کربلا و پرچمدار دوران اسارت و تبیین کننده آن حماسه بزرگ تاریخی در طول زندگی اش بود.
آقای روحانی افزود: سی و هشتمین سالگرد دفاع مقدس، استقامت و ایستادگی مردم، ایثار و فداکاری نیرو‌های مسلح در برابر متجاوزان را گرامی می‌داریم.
رئیس جمهور گفت: حادثه‌ای که در بعدازظهر 31 شهریور سال 59 رخ داد از جهات مختلف حائز اهمیت بود.
آقای روحانی افزود: اولین نکته آن است که ایران آغازگر جنگ نبود و به کشوری تجاوز نکرد و قصد حمله و تجاوز به هیچ کشوری را نداشت.

رئیس جمهور گفت: پیام انقلاب ما از روز اول صلح و آشتی و اجرای فرامین الهی، برادری، دوستی و حسن همجواری با همسایگانمان بود.
­­رئیس جمهور گفت: عین ماجرای صدام برای ترامپ خواهد بود و آنچه بر سر صدام آمد بر سر آمریکا خواهد آمد.
 آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم رژه نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ما آغازگر تنش نیستیم افزود: ما همانطور که در سال 59 آغازگر جنگ و تجاوز نبودیم و تنها دفاع ،?مقاومت و ایستادگی کردیم و دشمن را منهدم نمودیم امروز هم ما آغازگر نبودیم .
رئیس جمهور گفت: توطئه های فراوانی در سال 95 و 96 رخ داد برای اینکه به نحوی ما را تحریک و عصبانی کنند تا  از برجام خارج شویم و همه مسئولیت های سیاسی و حقوقی آن بر دوش ما بیفتد .
وی تصریح کرد: متانت، تدبیر، ?ایستادگی و آرامش  جمهوری اسلامی ایران باعث شد که آن توطئه خنثی شود.
رئیس جمهور گفت: در مرحله دوم ترامپ فکر می کرد روزی که از برجام خارج شود ساعت بعد ما خارج می شویم و با خروج ما پرونده را به شورای امنیت خواهد برد اما در این راه هم موفق نشد.
وی افزود:  در مرحله سوم ترامپ می خواست متحدان خود را جمع کند و لااقل اروپا را در کنار خود داشته باشد تا ?آنها هم از برجام خارج شوند و بگویند ایران مقصر بوده است.
آقای روحانی گفت: اما به جز دو رژیم منفور در این منطقه هیچ دولت و ملتی از ترامپ حمایت نکرد .
وی  با بیان اینکه امروز در سراسر دنیا پیروزی سیاسی ، حقوقی و اخلاقی از آن ماست افزود: ما به سازمانهای بین المللی و دادگستری بین المللی لاهه شکایت بردیم و  آمریکاییها از این شکایت ما بسیار عصبانی هستند .
رئیس جمهور گفت: دادگاه لاهه هر حکمی صادر کند ما از لحاظ وجدان عمومی پیروز این ماجرا هستیم.
وی با تاکید بر اینکه ما به عهدمان وفادار ماندیم ، به قانون بین المللی احترام گذاشتیم و برای شورای امنیت احترام قائل شدیم افزود:آمریکا جنگ اقتصادی و روانی را  علیه ما آغاز کرده است و پایان این جنگ خوش تر از پایان جنگ هشت ساله خواهد بود؛ هم زمانش بسیار کوتاه تر، هم تجربه ما بسیار بیشتر و هم دشمن ما بیش از هر زمان دیگر ضعیف تر است.
رئیس جمهور گفت: قطعا شکست خورده این جنگ اقتصادی ، روانی و سیاسی امریکا خواهد بود.
 آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم رژه نیروهای مسلح افزود: آن روز همه شرق و غرب پشت صدام جمع شدند و امروز همه شرق و غرب در کنار ما هستند و کار امریکا را محکوم می کنند.
­رئیس جمهور گفت: ما با همان تجربه در برابر ترامپ، پیروز خواهیم شد؛ در جنگ تحمیلی البته که مردم ما را آزار و رنج دادند و مشکلاتی برای مردم ما ایجاد کردند و برخی عزیزان ما را شهید، مصدوم و اسیر کردند اما به هدف خود نرسیدند و ملت ما سرو وار ایستاد و دشمن را به شکست کشاند و پشیمانش کرد.
آقای روحانی افزود: امروز عین آن حادثه تکرار خواهد شد و ما نخواهیم گذاشت که امریکاییها بخواهند ملت بزرگ ما را به زانو درآورند.
­رئیس جمهور گفت: بی تردید مشکلاتی در این ایام برای مردم ما بوجود آورده اند و بوجود خواهند آورد اما ما از این پیچ تاریخی با عزت و سربلندی عبور خواهیم کرد و بی تردید مردم ما می توانند به آینده، تدبیر نظام و راهنمایی ها و هدایت های رهبری معظم خود و به تلاش دولت خود مطمئن باشند و اگر همه ما با هم و در کنار هم باشیم راحت تر، سریع تر و کم هزینه تر از این ماجرا عبور خواهیم کرد.
آقای روحانی افزود: تاریخ 8 ساله جنگ گذشت و امروز دنیا قضاوت کند که آیا ملت ایران پیروز بود یا افلقیان؟ عزت و سربلندی از آن ملت ایران بود یا از آن صدامیان؟
­رئیس جمهور گفت: تاریخ ، ماه های آینده نیز قضاوت خواهد کرد و شکست خورده این جنگ اقتصادی، روانی و سیاسی امریکا خواهد بود. 

 رئیس جمهور گفت: امروز ملت ایران در قلب مردم عراق، سوریه و لبنان جا گرفته است.
 آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم رژه نیروهای مسلح
تصریح کرد : ملت ایران پیروز خواهد بود همانطور که در همه صحنه ها پیروز میدان است.
وی اضافه کرد: آنها میگویند ما از سلاح های دفاعی دست برداریم ?و موشک های خود را کنار بگذاریم، آنها می گویند برای اینکه به برجام برگردند باید در امور منطقه مداخله نداشته باشیم، در حالی که باید گفت ایران سلاح دفاعی و توانمندی دفاعی خود را کم نخواهد کرد و روز به روز بر قدرت دفاعی خود خواهد افزود.
رئیس جمهور ادامه داد: اینکه از موشک های ما ناراحت اند نشان می دهد که تاثیرگذارترین بخش ما موشک های ما هستند.
آقای روحانی افزود:  می گویند در منطقه حضور نداشته باشید پس خودتان چرا هزاران کیلومتر از کشور خود گذشته و به این منطقه آمده اید؟ آمده اید که چه کنید؟
وی ادامه داد: ما همیشه حافظ خلیج فارس،? اقیانوس هند و باب المندب بودیم و امروز کشتی های تجاری که در منطقه هستند این را می گویند .
رئیس جمهور گفت: امروز ملت ایران در قلب مردم عراق ، سوریه ، لبنان و یمن جای دارد شما کجا هستید؟ شما بمب و موشک و امکاناتی به دو کشور دادید تا مردم یمن را زیر بمباران خود قرار دهند؛ البته که ایران در منطقه تاثیرگذار است و کشور بزرگ تاثیرگذار در خاورمیانه است .
آقای روحانی تاکید کرد: ایران در برابر مظلومیت کشورها سکوت نخواهد کرد.
رئیس جمهور گفت: ما از امام حسین (ع) درس آموختیم و عشق ما کربلا، عاشورا و فرهنگ کربلاست.
آقای روحانی در ادامه سخنانش در مراسم رژه نیروهای مسلح افزود: دستاورد ما از کربلا ایمان، قدرت، انگیزه ، ایستادگی ، استقامت و فداکاری است و در نهایت ذلت دشمنان حق و حقیقت است.
وی گفت: از همه نیروهای مسلح اعم از ارتش ،­ سپاه ، بسیج و نیروی انتظامی و از همه ملت ایران که در آن هشت سال از میهن خود دفاع کردند سپاسگزارم.
آقای روحانی افزود: به روح همه شهیدان و امام شهیدان سلام و درود می فرستیم و برای همه جانبازان از خداوند بزرگ شفای عاجل آرزومندیم.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 18382مطالب مرتبط