پایگاه مقاومت بسیج جندالله
 
پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
3842
محبوب
صفحه نخست ›› سیاسی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج جندالله
7
محبوب  
رای به خبر :
نظر شما درباره توقف سفر حج عمره چیست؟
بررسی نظرات مردمی؛

نظر شما درباره توقف سفر حج عمره چیست؟

با توجه به خدشه دار شدن عزت مسلمانان ایرانی در سفرهای حج عمره به سبب کارشکنی عربستان سعودی، نظر شما درباره ادامه یا توقف برگزاری سفر حج عمره چیست؟
calendar
تاریخ : 1394/01/21 - 12:22

به گزارش خبرنگار قسم از پایگاه مقاومت بسیج جندالله حوزه 213 فتح ناحیه مقداد،در هفته آخر اسفند سال 1393 اخباری مبتنی بر ممانعت عربستان سعودی از ورود حجاج ایرانی در ایام نوروز منتشر شد. خبری که پیش از آن نیز بارها و بارها در سالیان گذشته به گوش رسیده بود. عربستان سعودی که یدطولایی در کارشکنی در وظایف خود در سفر حج دارد، تا کنون بارها به روش های مختلفی موجبات نارضایتی حجاج ایرانی را فراهم آورده است؛ اعمالی که مشخص شده است بسیاری از آنها عمدا صورت می گیرد.

نارضایتی های حجاج ایرانی که پیشتر معطوف به تاخیرهای بسیار طولانی پروازهای سعودی بود، چندسالی است که به دلیل انگشت نگاری و تصویربرداری از قرنیه چشم زوار ابعاد گسترده تری یافته است. این درحالی است که هر از گاهی نیز اخباری از توهین های ماموران فرودگاه سعودی به زوار ایرانی، روحانیون کاروان و در مورد اخیز تعرض به دو جوان ایرانی منتشر شده است.

اکنون با توجه به حساسیت موضوع و افزایش روز افزون این توهین ها و تعرضات ماموران عربستان سعودی به حجاج ایرانی، به نظر می رسد موثرترین روش مقابله با این توهین و کارشکنی سعودی ها، توقف سفر حج مستحب عمره تا زمان بازگشت عزت به زوار ایرانی و مساعد شدن شرایط و همچنین عذرخواهی رسمی عربستان از ایران و محاکمه قاطع متخلفان سعودی است.

لازم به ذکر است این توهین های بی سابقه به حدی رسیده است که نمایندگان مجلس نیز طرحی یک فوریتی برای تعطیلی سفر حج عمره تا مساعد شدن شرایط را ارائه نموده اند؛ همچنین حضرت آیت الله مکارم شیرازی و حضرت آیت الله نوری همدانی و رئیس قوه قضائیه آیت الله آملی لاریجانی با محکوم نمودن تعرض ماموران سعودی به زوار ایرانی خواستار پیگیری جدی این هتک حرمت و برخورد با خاطیان شدند. در همین زمینه آیت الله مکارم شیرازی از مردم خواستند برای یک عمل مستحب تن به هر اهانتی ندهند.

* هرچند دولت و وزارت امورخارجه این عمل شنیع ماموران سعودی را محکوم نموده اند، اما به نظر می رسد برای مقابله جدی با ادامه این هتک حرمت ها، توقف سفر حج عمره تا اطلاع ثانوی توسط سازمان حج و زیات و اخراج سفیر عربستان سعودی و کاهش روابط دیپلماتیک تا عذرخواهی رسمی این کشور، باید به عنوان حداقل برخورد درنظر گرفته شود.

در همین زمینه می توانید به مطالب زیر توجه نمایید:

یا زمان توقف سفر حج عمره نرسیده است؟ / از بین رفتن 200هزار شغل، هدیه ایرانیان به پادشاهان سعودی

آیت‌الله مکارم: آیا باید به هر قیمتی به حج‌ عمره رفت؟

مخاطبان محترم  نیز می توانند در انتهای این خبر نظرات خود را درباره این حوادث و موافقت یا مخالفت با توقف حج عمره با دیگران به اشتراک بگذارند.

 


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6908مطالب مرتبط