پایگاه مقاومت بسیج جندالله
 
پنجشنبه 05 ارديبهشت 1398 -

رای به سایت :
3842
محبوب
صفحه نخست ›› امنیتی و دفاعی ›› حوزه 213 فتح ›› پایگاه مقاومت بسیج جندالله
15
محبوب  
رای به خبر :
سرلشکر سلیمانی خطاب به ترامپ: من حریف تو هستم
سرلشکر سلیمانی خطاب به ترامپ: من حریف تو هستم

جنگ را شما شروع می‌کنید؛ اما ما به پایان می‌رسانیم/ یادتان رفته برای سربازانتان پوشک تهیه می‌کردید
calendar
تاریخ : 1397/05/04 - 20:00

به گزارش قسم از پایگاه مقاومت بسیج جندالله   حوزه 213 فتح  ناحیه مقاومت بسیج مقداد ،

سردار سرلشکر پاسدار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مراسم بزرگداشت عملیات رمضان در اجتماع مردم همدان اظهار داشت: همه باید دعا کنیم خدا عاقبتمان را ختم به خیر کند؛ موضوعی که  امام معصوم (ع) نیز به آن تاکید دارد؛ پس تکلیف ما به عنوان یک فرد عادی در این عرصه نیز معلوم است.

ایشان با بیان اینکه حقیقتا ما در همه ابعاد چه در بعد معنوی و چه در بعد عملکردی و کارکردی فقیر به ذات هستیم، افزود: خداوند جایگاه امام (ره) را متعالی کند اینکه امروز ما در جایگاه مسئولیت هستیم فرصتی است که امام‌ (ره) به ما دادند تا اگر جوهری در وجود داریم آن را بروز دهیم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: از حضور در چنین جمعی افتخار می‌کنم، از این جهت که با وجود گذشت قریب به 30 و چند سال از شهادت سرداران شهیدی که امروز این مجلس به مناسبت شهادت قهرمانانه و مظلومانه آن‌ها برقرار شده، این جمعیت به پاس گرامیداشت آن‌ها حضور یافته‌اند.

وی با اعلام اینکه همدان شهر دین و دیانت است، گفت: همدانی نیستیم اما در این کشور زندگی می‌کنیم و ویژگی شهرها را به خوبی می‌شناسیم، همدان شهر علما و عرفا و برجسته، شهر فلاسفه و شعرای بزرگ است. همدان مفاخر بسیار بزرگ و ارزشمندی در دامن خود دارد که پدر، مادران و گذشتگان این شهر این افراد را در دامن خود پرورش دادند.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به اینکه همدان مهد تمدن ایران و شهر نام‌آوران، شهر شهدای دیروز و امروز ماست، عنوان کرد: همدان شهر سردار شهید دیروز و امروز است؛ فردی که قافله‌سالار بود و در شهیدپروری نقش ارزنده‌ای داشت و توانست حالت شهید ماندن را در دوره‌ای طولانی در خود حفظ کند.

وی ابراز کرد: شهید همدانی فرصت را مغتنم شمرد و با ذکاوت راهی پیدا کرد‌، خودش را داخل این راه کرد و سر به دار این راه شد، ابوالفضل این راه شد، آن وظیفه‌ای که دیروز در صحرای کربلا حضرت عباس (ع) به دفاع از حریم اهل بیت (ع) و خواهر مقدسه‌اش برعهده داشت، او آمد این وظیفه را چه زیبا برعهده گرفت و پر افتخار به اتمام رساند و نگذاشت گَرد اهانت و جسارت بر دامن بارگاه کبریایی حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) بنشیند.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه شهید همدانی «ابو وهب» معروف عالم اسلامی است، اظهار داشت: این شهر، شهر شهیدان بارز انقلاب است شهر شهید شهبازی، شهید حاج بابایی، شهید بزرگواری در عملیات رمضان، در یک جنگ سخت و در آن هوای  گرم با گردان خود وارد عملیات شد.

ادبیات ترامپ «ادبیات کاباره‌‌ای» است/ آمریکا برای مذاکره با طالبان به التماس افتاده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا در جواب رئیس جمهور ما مطالب سخیفی در توئیت خود بیان کرد، خطاب به ترامپ گفت: شأن رئیس جمهور ما نیست که جواب تو را بدهد. من به عنوان یک سرباز جواب تو را می دهم.

سرلشکر سلیمانی اضافه کرد: تو ما را تهدید می‌کنی به این که اقدامی انجام می‌دهی که در دنیا سابقه ندارد؛ این ادبیات کاباره است. یک کاباره‌چی با دنیا اینگونه حرف می‌زند.

وی اضافه کرد: شما چه کاری می‌توانستید بکنید که در طول این 20 سال نکردید؟ شما با ده‌ها دستگاه تانک و نفربر و صدها فروند بالگردهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایتهایی را انجام دادید. شما بعد از سال‌های 2001 تا 2018 با 110 هزار سرباز چه غلطی کردید؟ امروز دارید به طالبان برای گفت‌وگو التماس می‌کنید.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می‌کردید و امروز آمدید ما را تهدید می‌کنید؟ شما در جنگ 33 روزه چه غلطی کردید؟ غیر از این است که شروط حزب الله برای پایان جنگ را پذیرفتید؟

ترامپ! من و نیروی قدس سپاه حریف تو هستیم

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه ترامپ قمارباز! من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته ایم، گفت: جنگ را شما شروع می‌کنید؛ اما ما به پایان می‌رسانیم، بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.

وی ادامه داد: در گذشته آمریکا ابهتی داشت؛ اما امروز زباله‌های ایران یعنی منافقین را دور خود جمع کرده اید تا چه چیزی را ثابت کنید؟ قدرت و توان ما را می دانید. چگونه است پس نمی توانید در مقابل ما و اعتقادات ما بایستید؟

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه هیچ شبی نیست که ما نخوابیم و به شما فکر نکنیم، گفت: تو ما را تهدید می کنی به این که اقدامی انجام می دهی که در دنیا سابقه ندارد؛ این ادبیات کاباره است. از فرماندهان و سیاستمداران خود بپرسید، از سازمان‌های امنیتی خود بپرسید و حرف های ندانسته را به زبان جاری نکن. یادتان رفته برای سربازانتان پوشک بزرگسال تهیه می کردید، امروز آمدید ما را تهدید می کنید؟

آمریکایی‌ها در موضوع عراق، از ایران درخواست وساطت کردند

وی گفت: آقای ترامپ، بپرسید از فرمانده وقت خودتان که چه کسی را به ایران فرستاد، نزد من به عنوان سرباز، نه رئیس جمهور این کشور، که آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان استفاده کنید سربازان ما این چند ماه مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم!

سردار سلیمانی با اشاره به شهدای گرانقدر همدان در دوران دفاع مقدس گفت: پس از حادثه جانسوز بمباران نماز جمعه روز قدس همدان، گفت: خلبانان شهیدی از این استان برای گرفتن انتقام خون صدها شهید این حادثه سوار بر هواپیمای خود شد تا انتقام خون این شهدا را بگیرد که به درجه رفیع شهادت نائل شد که این حادثه در دوران انقلاب نمونه نداشت.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهید علی خوش‌لفظ گفت: او شهیدی زنده در بین مردمان همدان بود و عطر او را استشمام می‌کردید که نوشته ارزشمند ایشان مورد تجلیل رهبری قرار گرفت و اشک را از چشمان مقام معظم رهبری جاری کرد. شهید خوش لفظ بود که خوش کلامی و خوش کرداری ایشان رهبر معظم انقلاب را به وجد آورد و ایشان در همان حال مجروحیت از ما می‌خواست تا به سوریه برود و به شهادت نائل شود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه خاطرات شهید خوش لفظ بسیار زیبا صادقانه، عارفانه و عامیانه بود، گفت: از دیگر حوادث مهمی که رزمندگان شهر همدان در آن بسیار نقش‌آفرین بودند عملیات رمضان بود که درود خداوند برآن شهدا و رحمت پروردگار بر پدران و مادران گرانقدری که چنین فرزندانی را پرورش دادند.

وی با بیان اینکه هیچ انسانی بدون حرکت نیست و سرمنشأ حرکات تعلقات است که انسان را وادار به حرکت می‌کند، افزود: این تعلقات یا از منشأ عادی و منفی برخوردار است و یا از منشأ معنوی و مثبت که هر چه این حرکت متعالی باشد به یک هیجان تبدیل شده و انسان با بی‌قراری به سمت آن می‌رود که در زندگی شهدا این حرکات معنوی جوششی بود که عارفانه، عاشقانه بود و هدف‌گذاری آن‌ها رسیدن به معبود بود.

فرمانده نیروی قدس سپاه افزود: اگر وجود انسان پر شود از تعلق به خداوند از دیگر تعلقات تهی می‌شود و تعلق شهدا به خداوند متعال در سطح عالی و الهی و برای رسیدن به خدا بود که به همین دلیل دیگر تعلقات والای دنیوی را فدای تعلق جاوید شدن و رسیدن به خداوند کردند.

نسلی که خمینی (ره) پرورش داد

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه امام راحل به عنوان فیلسوف و صاحب مدرسه سیر و سلوک، این مدرسه را در نسل امروز پایه گذاری کرد، گفت: هنوز این نسل زنده است و به عنوان نسل خمینی (ره) نامگذاری شد. این بزرگ‌مرد تاریخ و پایه‌گذار مدرسه سیر و سلوک در مورد شهدا فرمودند «شهدا شمع محفل بشریتند و در قهقهه مستانه‌شان و در شادی وصولشان عند ربهم یرزقون‌اند» که این فرمایش با دقت به معرفت انسان می‌افزاید و باید خصوصا در محافل سیاسی الگو قرار گیرد.

وی با بیان اینکه امام راحل در وصف جایگاه و شأن شهدا می‌فرمایند که شهدا از از نفوس مطمئنه‌ای هستند که مورد خطاب «فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» پروردگارند، گفت: پس ما باید ببینیم به کجا می‌رویم و دنبال چه هستیم در حالی که شهدا صاحبان معجزه و کرامت و راه اتصال بندگان به خداوند هستند و باید الگوی ما قرار گیرند.

فرمانده نیروی قدس سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان رئیس جمهور در پاسخ به توطئه‌های آمریکا، گفت: رئیس جمهور عزیز و ارزشمند ما کلمات ذی‌قیمتی که از قلب و وجدان ملت ایران برخواسته بود را بر زبان جاری کرد؛ البته در کشور کسانی هستند که به نوعی می‌خواهند این بیانات را تضعیف کنند که این روش غلط است.

بیانات شجاعانه و قابل افتخار رئیس جمهور بسیار اثرگذار بود

سردار سلیمانی با بیان اینکه این بیانات رئیس جمهور در مقابل ادبیات و جنگ روانی دشمن، انسجام و شجاعت و وحدت را به جامعه ما هدیه می‌دهد و این بسیار مهم است، تأکید کرد: بیانات شجاعانه و قابل افتخار رئیس جمهور بسیار اثرگذار بود و هر کس بخواهد این روش و بیان را تضعیف کند، خائن است

وی افزود: رئیس جمهور آمریکا در جواب رئیس جمهور عزیزمان مطالب سخیفی را در توئیت خود بیان کرده است که در شأن رئیس جمهور کشور بزرگ کشور اسلامی نیست که جواب این سخنان بی‌ارزش را بدهد؛ اما من به عنوان سرباز وطن جواب او را می‌دهم که آقای ترامپ تو به جرأتی ما را تهدید می‌کنی؟ یک سال از رئیس‌جمهوری ترامپ می‌گذرد. هنوز ادبیات او قمارخانه و کاباره‌ای است.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه امروز در جنگ نابرابری با دشمن مواجه هستیم که دشمن و متفقان او از تمام توانمندهای خود علیه کشور ما استفاده می‌کنند، افزود: حتی کسانی که دیدگاه‌های سیاسی لیبرالی و نیمه لیبرالی دارند، قبول دارند که امروز مذاکره با دشمن غیر از تسلیم، نتیجه دیگری ندارد و قبول دارند که وحدت و یکپارچی و ایستادگی راه پیروزی ماست که البته در این راه مهم‌ترین موضوع، مسئله مدیریت جامعه است.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه این دولت و دولت‌های قبلی همه خدمتگزار هستند و هر کدام کشور را به گونه‌ای پیش برده‌اند، گفت: اما نکات مهمی که برخواسته از تجربیات موفق دوران دفاع مقدس و انقلاب است، باید در دوره کنونی مدنظر قرار گیرد؛ چراکه تاثیرگذاری بسیاری در جامعه دارد؛ البته شاید در مدیریت معجزه ایجاد نکند، اما سبب برادری، برابری و رضایت‌مندی مردم می‌شود.

کشور نیازمند مدیریت انقلابی و دفاع مقدسی است

وی با بیان اینکه مدیران در جامعه نقش قله را دارند و مدیران به هر سمتی حرکت کنند جامعه نیز به آن سمت می‌رود، اظهار داشت: دین‌داری و امانت‌داری مدیران بر دین‌داری و امانت‌داری اقشار جامعه اثرگذار است و از جمله عواملی که در دوران دفاع مقدس سبب شد که زیبایی‌هایی جلوه‌گر شود همین پیش‌گامی و دینداری فرماندهان بود؛ زیرا در آن دوران جمع‌های شهدا عبارت بود از حلقه اتصال به خدا، محبت، اخلاص و غیره و حزب و گروه جایی نداشت که اگر در جایی مدیری با چنین رویکرد با محبت و اخلاص و خدا محور بود بدانید که خود را فراموش کرده و خادم مردم شده است که البته در گوشه و کنار این کشور استانداران، فرمانداران و مسئولانی هستند که مخلصانه خادم مردم هستند.

فرمانده نیروی قدس سپاه با تاکید بر اینکه اثر کار مدیران بر جامعه اثر جمعی است، گفت: مدیر، رهبر یک جامعه است؛ امام جمعه، استانداران، فرمانداران، فرماندهان سپاه و دیگر مسئولان در جامعه افراد عادی نیستند، بلکه اینها بر جامعه اثر دارند و مدیریت اینها باید همان مدیریت دوران دفاع مقدس باشد.

سردار سلیمانی اظهار اشت: وقتی نگاه به مدیریت همان نگاه شهید باکری باشد، همه جامعه نیز همانند دوران دفاع مقدس اداره شده و در آن معنویت رونق و توسعه می‌یابد؛ لذا اگر می‌خواهیم جامعه مقاوم باشد، مدیران باید متناسب با چنین جامعه ای باشند‌.

وی با بیان اینکه ما در گزینش مدیران فقط نباید توجه به موضوعات حزبی و جناحی داشته باشیم‌، افزود: مشکلی که در کشور وجود دارد، این است که ارزش و اهمیت مسئولیت قدری خدشه‌دار شده است‌. وقتی شخصی برای پستی گزینش می‌شود، این ظلم بر جامعه است که سؤال شود در خط چپ هستی یا راست؟ اصلاح‌طلب هستی یا اصول‌گرا؟ بلکه باید به لیاقت‌ها و قابلیت‌ها و امتحان داده‌ها توجه شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه گودال فساد از انتصابات جناحی و حزبی در انتخاب مدیران شکل می‌گیرد، گفت: یکی از مسائلی که این روزها در انتخاب مدیران مورد توجه است، مسئله مدرک است؛ اما مدرکی ارزشمند است که تبدیل به عمل شود و مدیران باید در بحران‌ها مبتکر و خلاق باشند.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه امام راحل (ره) در شدیدترین بحران‌ها بزرگترین پیروزی‌ها را به دست آورد، گفت: امروز نیز اساس موضوع بر این است که در دل بحران‌ها مهم‌ترین فرصت‌ها وجود دارد، انقلاب ما در سختی به پیروزی رسید و در دل ناامیدی، رهبر کبیر انقلاب بزرگترین پیروزی را به دست آورد؛ لذا باید مراقب بود اگر مدیران و فرماندهان جامعه در بحران‌ها بهراسند و یا بلغزند لشکر آن جامعه از هم می‌پاشد.

وی افزود: مدیران چه اصول‌گرا و چه اصلاح‌طلب، اگر در پشت میزها منتظر اختصاص بودجه و اعتبارات بمانند و در صورت نبودن بودجه اقدام نکنند، این مدیریت نیست؛ مدیر باید خلاق و نوآور و مبتکر باشد و از دل بحران خلاقیت ایجاد کند .

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: تاثیر مدیران بر جامعه تاثیری اساسی است؛ لذا خطاب به خواهران و برداران می‌گویم، وحدت در جامعه زمانی حاصل می‌شود که اصول مورد توجه قرار گرفته و جناح و حزب و غیره فرع باشد. در کشور ما ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی اصل است و احزاب و جریان‌ها اصل نیستند و اگر می‌خواهیم در جامعه وحدت به وجود بیاید، باید به اصول توجه شود نه به فروع.

سردار سلیمانی با بیان اینکه اصل اساسی نگه‌دارنده نظام ولی فقیه است و برای ما همانند قرآن ناطق است که باید با جان و مالمان از او دفاع کنیم، گفت: امروز برای ما اصل نظام جمهوری اسلامی ایران است نظامی که هزاران سال در درون کتاب‌ها نهفته بود و امام راحل با شجاعت تمام آن را از کتاب‌ها خارج کرده و جمهوری اسلامی را تاسیس کرد که با هیچ نظام دیگری قابل قیاس نیست؛ لذا ارزش‌ها و اصول حاکم بر نظام مهم است که یکی از آن‌ها قانون اساسی است.

همچنان در پایان با تاکید بر اینکه امروز مدیران باید نسبت به آحاد جامعه فداکارتر باشند، گفت: اگر مدیر نسبت به اصول در جامعه بی‌اعتقاد باشد، جامعه و مردم را به ناکجا آباد می‌برد و به انحراف می‌کشاند؛ لذا اگر در همه حوزه‌ها مقاصد را عالی در نظر بگیریم، انسجام بیشتر می‌شود‌. امروز اگر بخواهیم جامعه در مقابل هجمه‌های دشمن همانند ادوار مختلف سربلند و پیروز باشد، شرط آن توجه به نوع مدیریت در دوران دفاع مقدس و دوران انقلاب است.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 6908مطالب مرتبط